Samochód nie czyta CD-RW


(rbit82) #1

Jakiś czas temu dość dawno nagrywałem audio cd na płytce Verbatim CD-RW. Samochód czytał bez problemu no ale z czasem płyta się porysowała i cały czas zacinało. Miałem drugą identyczną płytę tej samej firmy, ale po nagraniu piosenek jako audio cd radio wysuwa ją - po prostu nie czyta. Próbowałem nagrywać z różnymi prędkościami, również jako TAO lub DAO, ale to samo jest cały czas. Tą starą nagrywałem chyba programem nero - nową za pomocą Burn Aware Free. Mam program nero 7 Essential na płycie , ale nie mogę zainstalowac bo jakiś dziwny komunikat się pojawia.Może ktoś podpowie co robię nie tak - może trzeba jakąś opcję w ustawieniach odznaczyć/zaznaczyć? Jeśli wcześniej czytało CD-RW, czyli problem musi tkwić w sposobie nagrywania chyba? Dlaczego też po dodaniu utworów na płytę pokazuje 79 minut i 795 MB danych a płyta ma pojemność 700 MB (80Minut) ?


(Kurp55) #2

Jakiej marki masz samochód. Bo ja mam Fiata i też nie umie czytać. A tak na poważnie to sprawdź jakąś originalnie nagraną płytą bo może masz uszkodzony odtwarzacz.


(rbit82) #3

Czyta inne płyty - nawet tą starą porysowaną cd-rw czytało.


(drunkula) #4

Sesja zamknięta?


(Longhorn2009) #5

Nagrywaj jako AudioCD, nie płyta z danymi.


(wexel1974) #6

I najlepiej prędkością nie większą niż x8. Płyty nagrane jako Audio z szybszymi prędkościami jakoś częściej mi szwankowały od takich które były nagrywane max x8.


(Vidivarius) #7

Czasami znaczenie ma to czy używasz płyt + (plus) czy - (minus). Wiele zależy od tolerancji odtwarzacza.


(Longhorn2009) #8

Nie ma CD+RW.