Samochodzik z arduino lub raspberry pi


(St4n3k) #1

Witam! Chciałbym zrobić samochodzik z lego, podpiąć do niego jakieś silniczki lego do kół i potrzebuję płytkę która będzie miała wifi lub bluetooth tak by sterować nim z laptopa. Chciałbym także podpiąć do tego kamerkę internetową na usb. Czy jeśli kupię arduino to będę mógł podpiąć silniki i wifi a jak z kamerą internetową? Czy lepszy byłby raspberry pi? Czy wtedy mozna go zaprogramować by sterował samochodzikiem?


(Drobok) #2

Arduino jest za mało wydajny do streamu obrazu, a co do rpi http://www.dobreprogramy.pl/cyryllo/DIY-Gimli-terenowy-robot-inspekcyjny,54689.html

BT ma za mały zasięg, a wifi nie ma stałego przesyłu danych, RC byłoby lepsze, jednak mając pojazd poruszający się w jednej płaszczyźnie i na wifi da radę nim się poruszać :wink:


(St4n3k) #3

Dzięki za odpowiedź. A tak żeby po podwórku nim sobie jeździć? Jakie RC? co to za skrót? :smiley:


(GioWDS) #4

Remote Controlled - zapewne chodziło drobokowi o transmitery działające na 433 MHz - do sterowania nadaje się idealnie, do strumieniowania obrazu to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś takiego motywu próbował.


(Drobok) #5

sterowanie na 433 albo 2,4Ghz, a video to raczej na 5.8Ghz, może i coś znajdziesz na mniejszej częstotliwości


(St4n3k) #6

Ok. A nie wiecie jak najlepiej rozwiązac sytuację z silnikiem? Na uczelni na robotyce dawali nam jakieś silniki a do nich przylutowane kółka. Ja chciałbym to zrobić jakoś z klockami lego. Jakie silniczki najlepiej kupić i gdzie?


(drunkula) #7

Lego Technics = koła zębate. Dowolny silnik elektryczny ma zazwyczaj koło zębate lub możliwośc jego zamontowania.

Zestawy technics wcześniej czy później da się połączyć z “normalnym” Lego