Samoczyne wyłączanie kompa

(Kruszonxp) #1

Witam mam problem moj komp w trkacie grania sam sie wyłacza i to nie jest normalne wyłaczenie tylko takie jak bym mu prąd odłaczył. To nie jest żaden zwis albo coś z tym stylu poprostu wyłacza sie nagle nawet systemu nie zamyka tylko identycznie jak po odłaczeniu pradu i startuje ponownie. Czego to może być wina ?

(Laszjwrz) #2

Jaki masz zasilacz?

(Kruszonxp) #3

Mode Com MC-400ATX 2.0 PFC 400W http://www.allegro.pl/item307851500_sta ... _400w.html

załozyłem go jakies 4 dni temu

(Laszjwrz) #4

A zanim go założyłeś? Tez sie wyłączał?

(Kruszonxp) #5

własnie w tym jest problem ze też dlatego nowy zasilacz kupiłem. Tak mysle wstecz i wydaje mi sie ze od załozenia karty graficznej tak sie dzieje ale nie jestem pewien czy napewno od tego czasu

(Laszjwrz) #6

Tak więc podaj całą konfiguracje sprzętu. Może popełniłeś błąd przy zakładaniu? Skoro mówisz, że gaśnie podczas grania to faktycznie może być coś nie tak z tą grafiką.

(Seba86mu) #7

Kruszon92 , odinstalowałeś porządnie sterowniki po poprzedniej karcie graficznej ?

Jaką masz obecnie kartę graficzną ? Od razu napisz, czy to karta graficzna AGP, czy PCI-E.

(Kruszonxp) #8

Wszystko o moim kompie http://wklej.org/id/4cb78c25e1 karta graficzna Gigabyte Geforce 7600gs 256mb PCI-E.

Sterowników od karty ati radeon x550 moja poprzednia karta nie widzie w "dodaj usuń programy" moze byc jeszcze gdzies folder z sterownikami od tej karty ? czy jak nie ma "dodaj usuń programy" to znaczy ze na 100% ich nie ma ?

(Laszjwrz) #9

Jak nie ma ich w dodaj/usuń tzn, że na 100% gdzieś jeszcze są :slight_smile: jeżeli nie robiłeś nic z rzeczy "formatowanie po instalacji nowej karty" to prawdopodobnie musisz poszukać resztek ATI na dysku. Najpierw użyj CCleanera dostępnego w vortalu. Później na C skasuj wszystkie foldery ATI (m.in Program Files). Później wjedź w start - uruchom - regedit. Edycja - znajdź. Wpisz ATI i wywal wszystko co znajdzie, a nie powinien :slight_smile: Tak z grubsza to tyle jak na razie.

(Seba86mu) #10

Kruszon92 , uruchom tryb awaryjny (klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu). Uruchom program Driver Cleaner i usuń pozostałości po sterownikach ATI.

(Gugu007) #11

Jeśli czujniki nie przekłamują to 11.71V nie jest rewelacyjnym wynikiem dla nowego zasilacza. D820 jest mocną grzała i potrafi zeżreć bez kręcenia 130W. Do tego cała reszta kompa plus wycisk jaki dają gry... Możliwe, też że coś Ci się przegrzewa - przeczyść bebechy blaszaka, popraw wentylację budy.

Przeczyszczenie windy oczywiście nie powinno zaszkodzić :wink:, chociaż różne cuda się zdarzają dla systemów firmy M$.:mrgreen:

(Maniekz1985) #12

Może podkręcał to i owo...wyższe taktowanie, napięcie i procek się poci, grzeje i wyłącza się kompik.

(edmun) #13

jedyne co moge podpowiedziec - sprawdz temperature na mostku (pewnie masz program dolaczony na plytce do plyty glownej)

najczestsza przyczyna to przegrzanie.

sam mialem podobne problemy. zamontowalem kilka dodatkowych wentylatorow

(Kruszonxp) #14

Oki sprobuje dokupic 2 wentylatory wylotowy i wlotowy :slight_smile: Nie wiem moze to tem ale powiem ze komp np wczoraj działał tylko 4 h i juz by miałza wysoka temp ?]

Wsumie to nie wiem jaka miał temp ale dla porównania powiem ze jak komp mi chodzo 8 H to GPU karty graficznej ma 60 stopni wiec chyba nie jest tak zle u mnie z chłodzieniem

(Laszjwrz) #15

Nie może też być tak, że jak komp mi chodzi 4h to temperatura jakiegoś podzespołu ma 30 stopni, a jak chodzi 12h, to już ma 90. Komputer bez obciążenia powinien mieć stałe temperatury podzespołów, wahające się co najmniej o parę stopni Celsjusza. Jeśli zakupisz wentylatory wlotowy i wylotowy do obudowy, to sytuacja nie ulegnie wielkiej poprawie. Poprawi się natomiast przepływ powietrza wewnątrz obudowy, jednak na chłodzenie poszczególnych podzespołów nie jest to najlepsze rozwiązanie.

(Emilmlo) #16

11.71V na linii +12V to napięcie w normie

viewtopic.php?f=7&t=9809

Napięcia się sprawdza tylko miernikiem i to pod obciążeniem.

(Laszjwrz) #17

Zgadzam się. Żaden program diagnostyczny nie jest w stanie pokazać nam prawidłowego napięcia, może zrobić to poprawnie, ale może również zrobić to błędnie więc nie mam sensu ufać aplikacjom i lepiej sprawdzić to samemu. Margines błędu pomiaru napięcia aplikacji diagnostycznej może być dość szeroki.