Samoczynna utrata połączenia tylko na jednym z komputerów

Witam posiadam router Netia spot, który za pomocą kabla jest podłączony do dwóch PC’tów, mój problem polega na tym, że czasami na jednym z komputerów połączenie zostaje przerwane podczas gdy na drugim komputerze nic się nie dzieje tzn. internet działa, problem występuję tylko na jednym z komputerów. Po ponownym uruchomieniu komputera problem znika.

  1. Router Netia Spot - a dokładniej?

  2. Może to kwestia antywirusa / firewalla na kompie z wyst. problemem. Jaki masz?

Może na jednym komputerze masz włączone usypianie karty sieciowej podczas bezczynności i po wybudzeniu karta już nie potrafi prawidłowo działać.

Próbowałeś testować połączenie poleceniem ping?

To komputery są podłączone kablem, czy bezprzewodowo? W tytule wątku piszesz co innego, a w poście co innego. Napisz dokładnie na czym polega problem.

Pozdrawiam!

Wybaczcie jestem troche zielony w tym temacie. Postaram się odpowiedzieć na to co pytaliście.

Przeglądnełem pudełko od routera, ale żadna dokładna nazwa nie jest podana. Jest to taki router jak w tej ofercie http://www.netia.pl/oferta-dom/internet … ax-20.html

Chyba o to chodzi: Microsoft Security Essentials i McAfee Security Scan Plus

Tak jak już wyżej pisałem nie znam się za bardzo na tym. Czy mógłbyś powiedzieć jak sprawdzić te usypianie karty sieciowej i przetestowac polecenie ping ?

Są połączone kablem.