Samoczynna zmiana kompzycji w XP

Witam!

Od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem. Ustawiłem sobie kompozycje Klasyczny Windows. Po ponownym uruchomieniu komputera samoczynnie się zmienia na tą Standardową niebieską. Jest to jeszcze dziwne, ponieważ ta standardowa to taka mieszanka Standardowej niebieskiej z klasyczną Windows. Próbowałem formatu dzisiaj rano i jest tak samo. Co może być tego przyczyną? Posiadam Windows XP SP2 Professional PL.

AlienXT.

Wyłącz usługe kompozycji i nie będzie się niebieski styl włączał.

START ->Uruchom -> services.msc

Odnajdz usługe Kompozycje kliknij na nią PPM i wybierz polecenie Właściwości.

W tym oknie w sekcji Typ uruchamiania zaznacz Wyłączony a w sekcji Stan Usługi daj na zatrzymaj Kliknij OK i uruchom ponownie komputer styl Luny już się nie będzie włączał :smiley:

kosior6 , wielkie dzięki! Działa :wink:

AlienXT. Zapewne wiesz, że na klasycznej skórze komp działa szybciej, ale możesz jeszcze go przyspieszyć wyłączając efekty graficzne :stuck_out_tongue:

PPM na Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> W sekcji Wydajność kliknij Ustawienia -> i zaznacz opcję Dopasuj do uzyskania najlepszej wydajności i kliknij OK.

Teraz wszystko zmieni się na Klasyczny ale komp odrobinę przyśpieszy. U mnie chociaz mam włączoną skórkę XPka to mam wyłączone wszystkei efekty graficzne właśnie oprócz tego stylu XP i nie widzę żadnej różnicy w predkosci pracy w porównaniu do stylu ze skórą Klaczyczna.

kosior6 , nie chodzi mi o przyśpieszenie :slight_smile: Komputer mam dość mocny, procek 3,06ghz i 1gb ram, więc nie potrzeba narazie przyśpieszać.

Skórkę tą ustawiłem, ponieważ jestem fanem prostoty :slight_smile:

Ale dzięki z info.