Samoczynna zmiana odświerzania monitora


(Darek130475) #1

Witam. Mam monitor Philips 107 E6 oraz kartę Radeon 9600 Pro. Domyślnie rozdzielczość ustawiona jest na 1024X768 przy 85 Hz. Niestety przy każdym nowym rozruchu komputera odświeżanie zostaje zmieniona na 60 Hz i trzeba je z powrotem przestawiać na 85 Hz. Przeinstalowywałem sterowniki i jakiś czas było dobrze ale po pewnym czasie problem powraca. Może ktoś wie czym to jest spowodowane.


(Bartlomiej Kwiatkowski) #2

Najwyraźniej jest to ustawione w jakiejś aplikacji. Najczęściej jest to program do podkręcania karty graficznej, np Power Strip, albo aplikacja instalowana równolegle ze sterownikami. Sprawdź, czy nie masz na pasku zadań przy zegarku czegoś na temat ustawień karty graficznej. Może to być także ustawione w zaawansowanych ustawieniach wyświetlania (kliknij prawym przyciskiem myszki na pulpicie -> właściwości -> zaawansowane). Tam poszukaj czy jest coś takiego jak ustawienia przy starcie systemu.


(Pinio150) #3

Nie no skoro ustawiasz ze ma byc takie odświerzanie to takie musi być. A moze popracuj na innej rozdzieczosci monitora i moze to coś zmieni i tak na wszelki wypadek wklej logi.


(Darek130475) #4

Odinstalowałem ATI Catalyst Control Center i teraz jest dobrze.