Samoczynne odświeżanie pulpitu przestało działać

Problem zaczął się po instalacji jakiegoś stylu do Visty- zepsuł mi on wtedy oryginalny plik Aero.msstyles. Teraz już wywaliłem ten styl, a od sąsiada wziąłem sobie oryginalny folder Aero (stary skasowałem)- styl działa świetnie, pozostał tylko mały kłopot. Pulpit nie odświeża sie samodzielnie. Na przykład wyrzucę jakieś pliki do kosza, ikonka kosza nie zmienia się samoczynnie na wypełnioną papierkami. Oto przykład:

post-56034-13856533795384_thumb.jpg

Żeby zmienił się na ten z papierkami muszę ręcznie rozwinąć menu kontekstowe i wybrać “odśwież”

Gdy odświeżę i jest ikonka pełnego kosza i wezmę “Opróżnij kosz” mam sytuację analogiczną do tej wcześniejszej- mimo, że kosz jest opróżniony ikonka dalej pokazuje pełny kosz. Pusta robi się po ręcznym odświeżeniu. Oto przykład:post-56034-13856533795686_thumb.jpg

Najbardziej uciążliwe jest to, gdy pobieram jakiś plik. Pobiorę (przeglądarka jest ustawiona na zapisywanie plików na pulpicie), automatycznie się nie pojawi. Znowu muszę ręcznie odświeżyć pulpit. Plik się wtedy pojawia. Można wiele przykładów wymieniać. Jak to naprawić?

Za pomoc z góry dziękuję.

przywróć system Windows do punktu przed instalacją nowego theme, a jeśli nie pomorze to napraw system z płyty Windows lub sformatuj i zainstaluj ponownie…

No to raczej odpada. Było to dawno temu- długo nie mogłem korzystać z komputera. Spróbuję z tą naprawą.