Samoczynne rozłączanie się wifi, błędy z prędkością

(Mar Lim 420) #1

Witam!

Od kilku miesięcy dręczy mnie problem. Otóż gdy zaczynam pobieranie, oglądanie filmu na internecie lub grę sieciową moje wifi ma dość częste skłonności do rozłączana się. Uruchamiam wtedy rozw. problemów ale i tak za chwile dzieje się to samo. Na Speed Testach pokazuje prędkość 0,3 - 0,5 Mbps (pobieranie) ,podczas gdy na laptopie pokazuje 4,8 (i to jest max. jaki mam kupiony). Kiedyś zrestarowałem router i podziałało ale problem wraca. Proszę o pomoc bo już skończyły mi się pomysły.

@Edit: Dziś po dłuższym wyłączeniu routera speedtest dalej pokazywał 0,5 ale mogłem oglądać filmy w 1080p. No ale w końcu znów się rozłączył i już nawet na 144p nie da rady.

(Longhorn2009) #2

Może są zakłócenia w eterze. Próbuj zmienić kanał nadawania czy zmienić szerokość kanału na 20MHz.

(Mar Lim 420) #3

(Longhorn2009) #4

Możesz próbować wyłączyć tryb N na karcie z poziomu ustawień w menadżerze urządzeń. Szyfrowanie masz ustawione na wpa 2, klucz AES?

(roobal) #5

**Qwerti1221,**zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

(Mar Lim 420) #6

Pogrzebałem trochę w ustawieniach karty na komputerze i cos tam sie udało: internet da się przeglądać, gry się nie tną, ale test dalej pokazuje mi 0,7 mbps. Czy może to być spowodowane wyłączonymi pakietami QoS?

Tak mam wpa 2 i kucz aes

(Longhorn2009) #7

Może być jakaś niekompatybilność ze strony karty sieciowej i routera, najlepiej podaj modele sprzętu.

(Mar Lim 420) #8

Router: TL-WR340G

Karta: RTL8192CE Wireless LAN 802.11n

Myślę że może być coś z kompatybilnością bo router trochę przaestarzały, ale problem znika, kiedy ustawię komputer, aby odbierał najlepszy sygnał (4/5 kresek i szybkosc trasmisji 48 mbps wg “stan” w kartach sieciowych)

@edit: przepraszam za długi czas nieaktywności, ale mam swoje powody

(Longhorn2009) #9

Router nie obsługuje trybu n, dlatego przeglądnij menedżer urządzeń i jeśli jest możliwość wyłącz tryb 802.11n. Przy podłączonym tylko tym komputerze po WiFi też jest problem?

(Mar Lim 420) #10

Jest opcja włącz i wyłącz tryb 801.11d oraz przełącanie między b i b/g ale to nie robi różnicy trybu n nie ma nigdzie w żadnej opcji.

Tak problem jest tylko tu na 2 pozostałych komputerach chodzi normalnie ale one są na tym piętrze co router

(Mar Lim 420) #11

Znalazłem taki program “Asuslogics Internet Optimizer”. Dzięki niemu nie ma przynajmniej rozłączana się Internetu. Testy nadal pokazują źle, ale juz jestem w stanie ogladnac cos w 720p. Tylko nie wiem co moze byc przyczyną błędnych odczytów.

(Mar Lim 420) #12

Działało. Przez 1 dzień. Bardzo proszę o pomoc nie da się normalnie korzystać cały czas się rozłącza podobno coś z zasięgiem związane ale mam najlepszy sygnał jaki może być.