Samoczynne wyłączanie Dell N7010

Witam, posiadam laptopa N7010. Brat mi go dal bo jak sam powiedział po aktualizacji z win8 do 10, zaczal mulić się spowalniać oraz samoczynnie się wyłączać. Wkładam płyte instaluje 7  bootuje i wywala kompa. Myślę jak nic pewnie sie przegrzewa pewnie od nowości nie czyszczony. Rozkrecam, wyjmuje sterty kurzu zmieniam pasty i udało się  windows 7 zainstalowany. Pochodził trochę sprawdzałem temperatury to tylko GPU ok 60 stopni reszta ok. Ogólnie wysoka wydajność procka przy np oglądaniu yt skaka 80 - 100%, ale niekiedy chodziło płynnie. Odpalam uruchom ponownie lap tak jakby sie wyłączył ale się nie uruchamia, odpalam z przycisku włącza się pokazuje dell wchodzę w BIOS po czym laptop gaśnie. Czasami po dłuższej przerwie system odpala i chodzi do momentu ponownego uruchomienia. Wydaje mi sie że to płyta główna i laptop czeka serwis ale chciałem wyeliminować takie problemy jak zasilacz moze uszkodzone wejście zasilania, może  bateria BIOS. Dodam tylko że parametry zasilacza to : 90W 4.62 A. Dz za pomoc

Jeśli chipset przegrzany to będzie robił takie problemy.