Samoczynne wyłączanie kompa Win7

Witam!

Mam nietypowy problem z komputerem, który rozpoczął się 1 lipca. Od stycznia miałem zaisntalowanego Windowsa 7 (b.7000) i przez pół roku chodził bez problemu.

1 lipca kopmuter uruchomił się normalnie, zainstalowałem nastęnie jakiegoś firewalla (naprawdopodobniej tego, z tej strony ściągniętego: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … l+4.6.1861), po zainstalowaniu pojawił się nakaz uruchomienia kompa ponownie, czyli wsz ok. kiedy uruchamiał się, bardzo długo pojawiała się animacja podczas startu na czarnym tle (ta sama co zwykle) a po 10 minutach czarny ekran, ale było widać kuros myszki, którym mozna było ruszać., zrobiłem reseta, i było to samo. komputer udało się uruchomić tylko w stanie wstrzymania (z obsługą sieci) ale net nie działał. zrobiłem formata C, zainstalowałem od nowa tego samego wind7, po zainstalowaniu (bez żadnych błędów) kopmuter uruchamiał się kilkanaście minut, podobne objawy jak przed przeinstalowaniem, jednak sie uruchomił, dałem mu fixa:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

“WaitToKillServiceTimeout”=“3000”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control]

“WaitToKillServiceTimeout”=“3000”

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

“AutoEndTasks”=dword:00000001

po czym za trzecim razem już szybko się uruchamiał, ale pojawia się wyłączanie komputera średnio co 2 godziny, nie pojawia się ono w okręślonych okolicznościach, nawet wtedy kiedy otwarty jest tylko word (obciążenia proca minimalne), speedFan pokazuje takie temperatury jak dawniej, kiedy wszystko było w porządku, ściągłem mimo to osłony obudowy, żeby było chłodneejj, ale resety nadal się pojwaiały. nie próbowałem instalować WinXP, ale zauważyłem cośtakiego kiedy pojawia się ostrzezenie windowsa 7 o dokonanie aktywacji, to nie długo 15-30 minut średno następuje reset, ale nie zawsze. uzywam kaspersy internet security.

Co może być przyczyną? jest to wina kompa, nie umie sprawdzić logów Windowsa i nie wiem czy to wina oprogramowania czy sprzętu, a format był robiony…

komp to (dwuletni):

core 2 duo e4300 (na standardowym taktowaniu)

płyta: ASUS P5KPl

HDD: Seagate 250MB 16 MB

Graf; Galaxy 7300 gt 128bit 128MB, nie jest chłodzona Zallmanem, lecz innym mniejszym, tem. 52st w spoczynku (speedfan)

zaislacz: ModeCom Feel III 400Watt BigFan

ram: DDR 1024MB Patriot cl5

nagrywarka LG i to wszystko

Hehe. To nic poważnego. Windows 7 Beta (Build 7000) stracił ważność właśnie 1 lipca i będzie się wyłączał po 2h. A 1 sierpnia całkowicie straci funkcjonalność. To normalne ograniczenie. Zalecam migrację do nowszej wersji Windows 7 RC (Build 7100), którą za darmo możną pobrać na stronie Microsoftu z legalną licencją ważną do czerwca 2010 (w marcu 2010 restart po 2h).

Warto śledzić informacje na DP: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … za+miesiac

@Ekshibicjencja ale mnie ucieszyłeś, bo już się stresowałem … :slight_smile: dziękuje bardzo i pozdrawiam! :slight_smile:

oczywiście pobieram windowsa 7 RC (7100)

Dodane 03.07.2009 (Pt) 17:44

a Windows 7 RC (Build 7100) to wersja 32 czy 64 bitowa??

Dodane 03.07.2009 (Pt) 17:46

aha są obie wersje, szkoda tylko że nie ma po Polsku…

Uruchom WU i będzie polska paczka językowa.

aha, to po instalacji odpale windows update i znajde.

mam nadzieje ze w 2 godziny zdążę sciągnąć tego windowsa… cofnąłem date w traju w zegarku i wyłączyłem automatyczną synchronizaje czas uz internetem, pomoże mi to i komp nie zgaśnie po 2 godzinach, jeśli cofnę mu czas o godzinę? (wtedy miałby zgasnąć po trzech??)

Tutaj nie mam pewności. Najlepiej zainstaluj system jaki miałeś przed testowaniem Windows 7 Beta i na spokojnie pobierz RC. Potem wbijasz w Windows Update i szukasz w poprawkach polskiej paczki polonizacyjnej (zmieniasz język w Panelu Sterowania - Control Panel) albo dajesz tu znać, to dam Ci namiar na oficjalną paczkę polonizacyjną w pliku .cab z instrukcją instalacji (również przez Panel Sterowania).

szukałem w windows update, ale przyznaje sie ze niezbyt dokłądnie i nie znalazłem pakietu spolszczającego bo mam ograniczony czas wolny, pobrałem już win7 rc 32 bit 7100 i zainstalowalem ( w 2 godziny zdążyłem między restartami)

Byłbym wdzięczyn za link do pakietu polonizacyjnego, ale mam też pytanie, czu nie spowolni on pracy tej windy, bo sprzet w opisie, który mam nie jest zbyt świeży, a nie bede go rozbudowywał na razie.

Pozdrawiam! :slight_smile:

Zobacz:

http://noiserobert.spaces.live.com/blog … 3474.entry

Co do twoich obaw, na pewno pakiet językowy nie spowolni twojego komputera lecz trzeba otwarcie powiedzieć że to “spolszczenie” miejscami nie jest zbyt dokładne.

nikog0 - Na PW poszła polonizacja i instrukcja instalacji.

dziękuje bardzo, jesteś bardzo uczynnym użytkownikiem, (dostałem szczegółową instrukcję i gotową paczkę do ściągniecia) :smiley:

pozdrawiam!