Samoczynne wylaczanie monitora

Witam Was wszystkich! :wink:

Pisze z małym problemem, a więc składam koledze komputer, z części używanych i nowych.

Spis:

Płyta: Gigabyte GA-970A-D3 rev 1.0 - używane

Procesor: AMD Phenom II 4x 960t - używane

RAM: Kinngston HyperX 2x4GB DDR3-1866 Dual Chanel HX318C10FRK2/8 - nowe

Grafika: Asus GTX 660TI OC - używane

Dysk: Dysk WD Black WD5003AZEX - nowe

Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus - nowe

Obudowa: Zalman Z1 - nowe

Mój problem polega na tym ze monitor czasami od razu po napisie “Zapraszamy!” a czasami dopiero po 15-20 min, przechodzi w tryb uśpienia.

 

Myślałem na początku ze karta się grzeje ale w trybie awaryjnym działa wszystko normalnie, potem wpadłem ze możne zasilacz nie wyrabia, ale policzyłem sobie na szybko ze zestaw weźmie max niecałe 300W. Następnie wymieniłem kabel bo używałem VGA z przejściówką na DVI ale to tez nie polepszyło mojej sytuacji. Idąc dalej podpiąłem inny monitor myśląc ze z nim jest coś nie tak - wcześniej używałem 19’’ który używam jako 2 ale potem podpiąłem mój główny czyli 23’’ z hdmi i występował ten sam problem.

No i teraz już nie wiem co zrobić, w teorii mogę podpiąć kartę pod inne wejście pci-e choć jest teraz umieszczone w 1, tym bliżej procka, ale wątpię by to dało cokolwiek…

 

Z góry dzięki za pomoc!

Jesteś pewny że to monitor, a nie komputer ? Może jednak coś się przegrzewa ? (w domyśle: CPU)

jak dobrze pamiętam - bo miałem taka sytuacje - komputer się kompletnie wyłącza i jest ostrzegawczy pisk z bipera, a u mnie po wyłączeni się monitora komputer chodzi dalej, jak gdyby nigdy nic

WINDOWS ? x?

WIN+R

POWERCFG.cpl @0,/editplan:

Windows 7 Professional N 64bit

W pełni legalny żeby nie było ;p

AveSosen , na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować wszystkie swoje posty w tym temacie, dodając polskie znaki. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pewnie uszkodzona grafika. Karty często się psują, zwłaszcza te pracujące w wysokiej temperaturze.

Odinstalowałem wczoraj sterowniki i bez nich komputer chodził cały dzień bez żadnego problemu :confused:

No to uszkodzenie grafiki staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Bez sterowników nie działa compositing a więc karta pracuje tylko w trybie 2D, po zainstalowaniu sterowników karta przechodzi w tryb 3D i przestaje pracować stabilnie.

Jutro jeszcze przełoże do tego kompa moja karte graficzna i sprawdze czy wszystko będzie działać, a ta przetestuje w swoim PC. Ciekawe czy u mnie bd to samo…

 

Zauważyłem że te proboemy występują np gdy chce włączyć funkcje Areo w Windowsie badz gdy chce go “sklasyfikować” by sprawdzić na ile ocenia system tego kompa, czyli gdy wymagam od niej “czegoś więcej”…

 

 

Edit:

Tak jak mówiłem zamieniłam karty i puściłem benchmatki na obu komputerach by te karty trochę pomęczyć.

Stety/niestety wszystko działało…

Zamieniłem znowu karty, usunąłem wszystkie możliwie pliki ze sterowników Nvidii, zainstalowałem najnowsze i problem dalej wystepuję.

Sprawdziłem temperature na procesorze, wynosiła 36 stopni więc to też nie to.

Chce jeszcze przełożyć zasilacz z mojego komputera (600W) i podmienić go z zakupionym do tego zestawu (500W) bo może on jest jakiś felerny choć nowy…

Jeśli to nie zadziała to się poddaje…