Samoczynne Wyłączanie/Resetowanie się komputera

Mam problem z komputerem. Mianowicie resetuje się po godzinie, dwóch czasem po jednym dniu, nocy. Nigdy nie zresetował się podczas pracy na nim robi to jak stoi bezczynne, ściąga pliki itp. Objawy: najczęściej się wyłącza, czasami resetuje się poczym się załącza na 2 sek. i znowu reset i tak w kółko aż odłączę zasilanie. Musi postać chwile wyłączony po 20 min włącza się bez problemu w przeciwnym razie wyskakuje „uruchom system w trybie awaryjnym itd. bądź chce podczas uruchamiania „odzyskiwać pliki systemowe” . Wszystkie podzespoły maja kolo roku może trochę więcej oprócz zasilacza który jest nowy(wymieniony z powodu występującego problemu). Komputer jest po całkowitym formacie i instalacji nowego oryginalnego systemu. Właśnie po tej czynności pojawił się cały problem tak to przez rok chodził i nic mu nie było. Czynność formatowania i instalacji systemu powtórzyłem 2 razy aby wykluczyć złą instalacje co mogło by być przyczyna problemu. Komputer jest odkurzony a kondensatory na płycie głównej wyglądają ok. nie są wybrzuszone. Program SpeedFan pokazuje temperaturę na poziomie 50 stopni i mniej więc jest chyba ok. Proszę o pomoc bo sam nie daje sobie już z tym rady. Jak mam się uporać z samoczynnym wyłączaniem/restartowaniem komputera.

Sprzęt:

System Windows 7 Home Premium 32-bitowy

Gigabyte X48-DS4

Intel® Core™2 Quad CPU Q9300 2.50GHz

Grafika GeForce GTX 260

RAM Kingmax 4GB

Dysk twardy Barakuda Seagate 500gb

Zasilacz Chieftec 600W

Nagrywarka LG DVD-RW