Samoczynne wyłączanie się komputera

(Brayant) #1

Cześć,

mój problem polega na tym, że komputer sam się wyłącza. Ciężko jest mi stwierdzić co jest tego przyczyną, najczęściej dzieje się to, gdy komputer musi się nieco wysilić i mam np. otwarte kilkanaście zakładek w przeglądarce, coś instaluję, słucham muzyki i korzystam z komunikatora (to przykład), zanim komputer się wyłączy wchodzi jak gdyby na najwyższe obroty i... wyłącza się.

log z OTL'a

log z Extras

(falcon89) #2

Dodatkowo sprawdź i podaj temperatury podzespołów http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P ... 33495.html

(Lubsztor) #3

Problem wygląda na sprzętowy, prawdopodobnie coś przegrzewa się lub zasilacz nie daje rady.

(Brayant) #4

log z HW Monitor

(falcon89) #5

Pokaż screen'a z programu.

To jest laptop?

(Brayant) #6

tak - laptop.

screen

(falcon89) #7

Musisz przeczyścić układ chłodzenia (niezwłocznie, oddaj go na gwarancje, jeśli jeszcze obowiązuje okres gwarancyjny).

Takie temperatury są niebezpieczne (możesz uszkodzić laptopa).

(Brayant) #8

gwarancji już raczej nie ma, co mogę zrobić sam, żeby temu zaradzić? rozkręcić laptop i przedmuchać sprężonym powietrzem ? Czy dmuchać tylko przez obudowę?

(falcon89) #9

Żeby dobrze to zrobić trzeba rozkręcić laptopa, nie wiem czy sobie poradzisz (trzeba odkręcić cały spód laptopa).

To nic nie da (tylko możesz pogorszyć sprawę).

(Spandau) #10

Raporty OTL wyglądają na czyste. Temat przenoszę do działu Hardware, Sterowniki

Błąd w Extras.txt

(Brayant) #11

pograłem z 10 minut w call of duty żeby wysilić trochę laptopa i otrzymałem takie temperatury:

screen

czy ściągając obudowę do przeczyszczenia - tracę gwarancję? bo jestem w stanie samodzielnie sobie to zrobić.

(falcon89) #12

Grafika się przegrzewa.

Masz jeszcze gwarancję?

(Brayant) #13

uuu... chyba już nawet nie. czyli co, mały śrubokręcik i do roboty?

(Lubsztor) #14

to się upewnij, bo jak zaczniesz to stracisz gwarancję, a z tego co widzę to lepiej jednak żeby serwis to zrobił.

(Brayant) #15

dlaczego lepiej, żeby serwis to zrobił ? domyślam się, że wystarczy jedynie zdjąć obudowę, przedmuchać i wyczyścić wentylator oraz zlikwidowaś inne paprochy, które tam będą, a następnie złożyć wszystko do kupy i gra. Czy jednak jakiś krok pominąłem?

(Lubsztor) #16

Ponieważ po tym co przeczytałem raczej nie jesteś zbytnio rozeznany z tematem, a rozkręcenie laptopa może się więc okazać naprawdę trudne w niektórych modelach. Najpierw radził bym spróbować znaleźć w sieci książkę serwisową lub filmik jak rozebrać ten lub bardzo podobny model żeby nic nie uszkodzić przez przypadek. Do tego co napisałeś dodam, że: jak masz może pompkę elektryczną do materacy to wstępnie możesz szybko nią przedmuchać całość, przyda się też pędzelek do wyczyszczenia kurzu który mocniej się trzyma, warto odkręcić wiatraczek i dokładniej go przeczyścić, może pokusisz się o zdjęcie całego chłodzenia i wymianę pasty termoprzewodzącej.

(M Grodi90) #17

elmer7 ,

z loga z HWMonitor wynika, że masz chyba Samsunga R580/590.

Mainboard Model R580/R590 (0x0000020E - 0x02A74630)

Na YT są 2 rosyjskie filmiki z rozbierania tych modeli

i http://www.youtube.com/watch?v=N7YjRgHjiEk. Ewentualnie tu link do manuala ze zdjęciami jak rozkręcać. Wynika z nich, że aby dostać się do wentylatora i radiatorów trzeba niestety zdjąć klawiaturę i górną część obudowy.