Samoczynne wyłączanie

Samoczynnie wyłącza mi sie komputer, po pierwszym włączeniu chodzi kilka minut i wyłącza się. Po ponownym właczeniu czas przez jaki pracuje się skraca i znowu off, dodam że po wejściu i przebywaniu w biosie identycznie się wyłącza. Czym to moze być spowodowane. Zasilacz raczej odpada bo mam nowy Modecom Fell III 450W. Jak temu zaradzić???

Witam,

miałem kiedyś podobny problem, proszę sprawdzić, czy w BIOS’ie nie ma ustawionego awaryjnego wyłączania przez określoną temperaturę, jeśli tak, wyłączyć i poczekać chwilę. Jeśli komputer się nie wyłączy, znaczy to, że czas na wymianę maści pod chłodzeniem na płycie głównej, z powodu jej wyschnięcia i przegrzewania się procesora.

Proszę dać znać, jeśli coś ruszy.

Pozdrawiam.

Podaj temp. jakie masz w biosie po paru minutach.

temperatura po wejściu w bios wynosi nieco ponad 40 stopni i rośnie i rośnie gdy dojdzie do 65 stopni komputer się wyłącza…

Prawdopodobnie sam sobie odpowiedziałeś.

Sprawdź chłodzenie (czy działają wiatraki), wyczyść dokładnie z kurzu (najlepiej kompresorkiem), w razie potrzeby daj nową pastę na procesor. To tak na początek

Podaj napięcia i temp(dokładnie) z BIOSu (zaraz po restarcie) i ewentualnie możesz też dać z Everesta.