Samoczynne wyłączenie systemy w stresie

Witam wszystkich miałem już kiedyś podobny problem co teraz. Mianowicie system sam się wyłącza dzieje się tak gdy jest w stresie (nie chodzi o restart tylko zupełne wyłączenie systemu) po ponownym uruchomieniu systemu dzieję się identycznie,odpala się do ładowania windows’a i koniec znowu leży. Po kilku sekundach odczekania da się go uruchomić wyświetla w jakim trybie włączyć system… mam program everest home a to odczyt z czujników

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury:

Płyta główna 51 °C (124 °F)

Procesor 45 °C (113 °F)

Aux 36 °C (97 °F)

Procesor graficzny 58 °C (136 °F)

SAMSUNG HD321KJ 32 °C (90 °F)

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.36 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.31 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.10 V

Debug Info F 0D FF 00

Debug Info T 36 51 45

Debug Info V 55 76 CF BB B7 C7 06 (47)

na chwilę obecną sprawdzam też karte graficzna programem “video memory stres” na czerwono miga mi napis

Too many errors, you can improve test speed by disabling error logging. w głównym oknie programu pokazuje mi rezultaty skanowania i ciagle mam to samo tzw.

http://images50.fotosik.pl/228/5c2f9d5af2773df2.jpg

może mi ktoś powiedzieć o co w tym chodzi???

ktoś kiedyś powiedział,że to wina zasilacza może powodować taki stan rzeczy więc pytanie czy taki zasilacz jest odpowiedni znaczy się czt ta firma jest wiarygodna i solidnie wykonuje zasilacze http://allegro.pl/item815069311_wydajny_i_cichy_ocz_stealthxstream_500w_12cm_fan.html

kolejny odczyt everesta po wyłączeniu systemu

Właściwości czujnika:

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury:

Płyta główna 75 °C (167 °F)

Procesor 94 °C (201 °F)

Aux 27 °C (81 °F)

Procesor graficzny 56 °C (133 °F)

SAMSUNG HD321KJ 29 °C (84 °F)

Wentylatory:

Procesor 3027 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.41 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.30 V

+5 V 5.03 V

+12 V 11.58 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.09 V

Debug Info F DF FF 00

Debug Info T 27 75 94

Debug Info V 58 76 CE BB B5 C6 06 (47)

a własnie mam taki piszczek zamontowany do płytu głównej i w tym momecie ciągle piszcze

Wynik z 3D Marck to 16755

landrynagt ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli ktoś coś może powiedzieć w tej sprawie to proszę o wypowiedź :slight_smile:

A sprawdziłeś czy ci wiatraczek chodzi na procu i grafice ? Może masz zwaloną grafikę ? Swoją drogą tak się kończy robienie stress testów. Jak jesteś zapalonym OCerem to wiesz co robisz, ale jak się bawisz samemu to lepiej nie rób takich rzeczy bo sobie możesz usmażyć komponenty i kto wie czy tak nie zrobiłeś. Nie napisałeś jaki masz zasilacz może być za słaby albo nie trzymać napięć. Jak będziesz kiedyś szukał nowego to uzbieraj trochę więcej kasy i kup taki z odczepianymi kablami ja oszczędziłem owszem mam dobry zasilacz ale takie węże jak na tym linku pałętają mi się niepotrzebnie po całej obudowie.

P.S. spróbuj zrobić przewiew w obudowie.

A więc tak stress test zrobiłem tylko raz wersją demo czyli nie mogłem zmieniać parametrów testu… zasilacz mam Tracer 400w.

wiartraczek na radiatorze procesora działa a na karcie graf mam tylko radiator. Kolejna sprawa kartę już wiem,że mam zepsuta bo dzisiaj podczas czyszczenia jej i całego kompa z kurzu po demontażu karty i poluzowaniu sróbek mocujących radiator do czipsu zobaczyłem,że odchodzi to znaczy,że pasta puściła:( teraz pytanie czy coś takiego podlega gwarancji??? dodam jeszcze,że karta graficzna to 8600Gt 256/128 nVidia

Dodane 17.11.2009 (Wt) 15:45

a jeszcze jedno co oznacza ten wynik w 3d mark???

Dodane 18.11.2009 (Śr) 16:43

Nikt już nic nie pomoże???