Samoczynne znikanie miniaturek

Jak każdy wie w win7 standardowy wygląd plików są miniaturki zamiast ikon i mam z tym taki problem że co jakiś czas całkowicie kasuje mi się cache miniaturek i windows musi na nowo wszystko buforować co jest bardzo denerwujące. Nie usuwam tego ręcznie ani nie używam żadnego programu który mógłby to kasować, po prostu samoczynnie następuje tak jakby odświeżenie miniaturek i na nowo trzeba buforować. Wie ktoś w czym może być problem i co zrobić by się nie kasowało?? może w windzie jest jakaś opcja za to odpowiedzialna że się samo odświeża?? lecz nie moge tego znaleźć :frowning:

Ja widzę dwie przyczyny:

  • albo masz tyle tych plików z miniaturkami, że szybko zostaje przekroczony rozmiar cache’u tych miniatur

http://www.windowsvalley.com/increase-m … ncache-db/

  • druga możliwość jest taka, że uruchamiasz okresowo (sam albo w jakimś harmonogramie) jakiegoś “czyściciela”, który opróżnia w/w cache.

sęk w tym że nie mam ustawione żadnego programu który czyści cokolwiek automatycznie, wszystko robie ręcznie, a jednak cache sam się opróżnia, ale zrobiłem to co podałeś w linku i zobacze może to coś da.