Samoczynnie otwierające się okno firefoxa z reklamami

(Candymanwasemil) #1

Mam problem z firefoxem. Otóż od jakiegoś tygodnia zauważyłem że przeglądając internet samoczynnie otwierają mi się okna firefoxa reklamujące jakieś strony typu seafight itp. Znalazłem również foldery na dysku z dziwnymi programami oto lokalizacje

C:\Program Files\Customized Platform Advancer

C:\Program Files\Automated Content Enhancer

skanowałem komputer za pomocą ComboFix'a ale to nie pomogło dorzucam log z HijackThis

http://www.wklej.org/id/243876/

(Katalonczyk97) #2

log z Hijacksa przy combofixie jest jak... bawidamek :stuck_out_tongue: daj log z tego drugiego.

(Patryk94) #3

Zainstaluj AdBlock

daj logi z OTL ComboFixa

(jessica) #4

Ja się chyba zabiję: użyłes ComboFixa, a dajesz log z Hijacka, który jest już tak przestarzałym narzędziem, że jest już powoli wycofywany z użytku!

Daj log z >OTL

(Serwis Komputery) #5

Po pierwsze odinstaluj wszystkie paski narzędziowe z przeglądarek,nie wiem konkretnie jakie okna ci się otwierają ale powinno pomóc i zmień Avasta na coś innego,zwrócił ktoś uwagę,że 97% tu piszących osób z problemami typu zawirusowanie komputera,zamulanie,ma zainstalowanego Avasta ??? ludzie kiedy wy się nauczycie ,że to syf na maxa !!

(Serwis Komputery) #6

Stary a co tu udowadniać,który wątek nie otworzę z takimi problemami to w logach widać ,że zainstalowany jest Avast,jakoś nie widzę logów z Nortonem,widziałem raptem jeden z Kasperskym,nie widać z GData 2010,nie ma Noda itd jak ktoś nie chce wydawać kasy to już lepiej zainstalujcie darmową Avirę choć teraz przed świętami jest kupa promocji na 90 czy 180 dni na Nortona czy Kasperskego lub Noda ale tak jak napisałem i darmowa Avira da radę,

przykład :: pokarz mi chociaż jeden log gdzie komp jest zasyfiony a ktoś miał Avirę bo ja osobiście nie widziałem tu takiego loga,może to tylko przypadek .Bajki ,że Avast to bardzo dobry program to śmiech na sali i wiem co mówię,nie mam 15 lat a kompami zajmuję się zawodowo,ale róbcie jak chcecie to wasz sprzęt i wasze dane

(krzysiekx) #7

Gdzie ja powiedziałem że Avast jest lepszy?Zasyfiony komputer może być nie tylko przez słabego avasta ale głupotę użytkowników.Co tak zacząłeś ubóstwiać tą Avirę?Pokaż mi jakiś test antywirusów w którym avast jest zdecydowanie w tyle.Twierdzenia że dany program jest super bez żadnych argumentów to też jak to nazwałeś bajki.Co do logów w których widać avasta coś słabo szukasz, jakoś ostanio widziałem tutaj kilka różnych av, ale jednak Avast przodował.

(Serwis Komputery) #8

Ależ proszę ,nawet tak śmieszna gazetka jak komputer świat publikuje test długoterminowy,Avast nawet nie wziął w nim udziału a Avira jest w środku stawki wyprzedzając komercyjne produkty,test dostępny na stronce wyżej wymienionego czasopisma

(krzysiekx) #9

Test długoterminowy z komputerświata jest z września, od tego czasu mogło się wiele zmienić.Twierdzisz że Avira jest lepsza od wielu komercyjnych rozwiązań, tymczasem w podanym przez Ciebie teście przegrywa z McAfee Gdata Panda Bullguard więc nie jest taka cudna jak twierdzisz.Różnica pomiędzy przepuszczonymi 171 wirusami a 3313 jest kolosalna.

W teście z http://blogs.pcmag.com/securitywatch/20 ... -world.php :

uwielbiana przez Ciebie Avira przegrywa z kilkoma komercyjnymi rozwiązaniami, w dodaku jest to wersja premium a my tutaj chyba o darmowej rozmawiamy.

To że bronię tutaj Avasta nie znaczy że jestem jego fanboyem, ale syf nie musi być tylko i wyłącznie z jego winy.Gdyby użytkownicy bardziej się pilnowali nawet Avast by wystarczył.

falszywe_alarmy_av_comparatives-23_08_2009.JPG

Możemy kontynować tą jakże ciekawą dyskusję na PW/GG czy coś takiego bo nie chcę tutaj dostać żółtego kwadracika.

@down: To moim zdaniem wymiana zdań, dyskusja na temat antywirusów.Gdyby Avast był aż takim ścierwem jak twierdzisz to dlaczego tyle osób go używa?Zapene powiesz że Aviry używa więcej, poprostu nic nie wpuszcza na komputer i dlatego nie ma jej w tym dziale.

(Katalonczyk97) #10

hm hm... my tu pomagamy koledze an nie kłócimy się o nic.A najwięcej jest tematów z Avastem! bo najwięcej go używa.

(Serwis Komputery) #11

My się nie kłócimy tylko wymieniamy poglądy a co kolega ma zrobić już napisałem :slight_smile: i żeby było sprawiedliwie,odinstaluj Avasta i użyj w trybie awaryjnym powiedzmy Dr.WEB CureIt!,wyłącz sieć i przywracanie systemu,mozna też użyć Malwarebytes dla pewności--nawet słowa o Avirze :slight_smile:

(Candymanwasemil) #12

Mieliście mi pomóc a nie spierać się który antywirus jest lepszy. Używam Avasta bo jako tako działa a jak mam problem to skanuje kompa ComboFix'em i ostatecznie czasami hijacksthis bo prawdę mówiąc ComboFix nie zabije procesów szkodliwych programów udających skaner antywirusowy bądź reklamujących jak w moim przypaku. A wracając do Avast'a to potrzebny mi jest jedynie do wykrywania wirusów w czasie rzeczywistym bo i tak komputera nie skanuje tak jak powinno się to robić bo mi się poprostu nie chce. Dodaje log z ComboFix

http://wklejto.pl/51298

(Gutek) #13

Wklej do Notatnika:

>>Plik>>Zapisz jako... >>> CFScript (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe )

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe )

– podobnie jak na tym obrazku -->

cfscript10uc2.gif

(jeśli pojawi się pytanie " 1 or 2" - to wpisz 1 i naciśnij ENTER) Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log)

Po restarcie usuń ręcznie folder C: **** Qoobox.

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt

(Candymanwasemil) #14

Dziękuje za pomoc pomogło.