Samoczynnie wyłączajacy się komputer

Witam.

Komputer wyłącza się podczas np. :

  • oglądania filmików na youtube na pełnym ekranie, na innym niż youtube nie wyłącza sie na pełnym ekranie

  • nie raz gdy chce wgrać jakiś program

  • klikając prawym przyciskiem myszy na ikonkę by wejść we właściwości, muszę to szybko zrobić bo inaczej się wyłączy komp

  • nie mogę zrobić testów np. memtest bo i tak się gdzieś po 15min. wyłączy

  • no i jeszcze używanie długo gumki w Photoshopie

  • niektóre strony www, zależy jak długo się ładują

To wygląda tak jakby coś obciążało strasznie procesor i wtedy się wyłącza komp. Niedawno wymieniłam zasilacz na 350W, i nadal to samo :confused:

Oto skład komputera:

płyta GA-7VT880 L

karta graf. RADEON 9600 pro, 256mb

pamięć 2 x 512Mb

procesor AMD Sempron 2800+ 2000Mhz

zasilacz Amacrox Warrior 350W ( peak 400)

Temperatura procesora w stresie 55 st.

Czego to może być wina? Help :slight_smile:

Włącz orthosa na stress CPU i sprawdź czy wtedy sam się wyłączy, przeczyść chłodzenie na CPU, grafice

dość wysoko, przeczyść wiatrak oraz przedmuchaj żeberka radiatora (kurz), następnie sprawdź czy nienapuchły kondensatory (walcowate kołki) powinny być płaskie.

orthos - wciśnięcie start i komp sie wyłączył .

wiatraczki wyczyszczone, prawie ze brak kurzy w kompie.

kondensatory nie są napuchnięte, są płaskie

co dalej ?

wiatrak, a radiator ;] ??

To jest s.A więc może źle zapinka jest zapięta na cpu, najlepiej zdejmij chłodzenie z procka ostrożnie i załóż spowrotem

wygląda na problem z procesorem… sprawdź czy wiatrak działa, wyjmij proca i włóż ponownie - nałóż nową pastę termo.

radiator tez czysty ;]

to musiałby być desktop, gdyby zapinka nie dociskała (a zarazem radiator by nie dociskał) to proc by się spalił…

dobrze jest zapięta

A co to, to nie jest deskop

Nie prawda semprony, athlon xp (bartony) nowe durony miały już zabezpieczenia, wiem bo miałem też durona 1,8 i też źle mi się założyło chłodzenie i dochodził do pulpit i zgon, starsze proce już nie miały zabezpieczeń typu palomino…

jest różnica między desktop a tower.

czym innym jest źle założone chłodzenie - choć nie mogę sobie tego wyobrazić a czym innym jest brak docisku radiatora i rdzenia cpu.

ludzie nie czepiaj się słówek

Chodziło mi o to że widocznie radiator nie dociskał do rdzenia

Airamka

Nie napisał jaką ma bude

buda tower :>

poszedłby z dymem, sprawdzałem kiedyś :-).

to jest kobieta :P.

Jaki procek testowałeś?

miałem ich tyle że nie pamiętam jakiś athlon xp :-).

gdzie ?? ja ?? no rzeczywiście :stuck_out_tongue:

No właśnie jakiś athlon ale sempy miały już to i nie wymyślaj :lol:

zmieniłam banki pamięci, odpaliłam orthosa - tym razem nie wyłączył się komp.

więc jeszcze raz memtest zrobiłam, lecz znowu padło po 7 teście, tak po 30 minutach testowania.

no i nadal to samo ;/