Samoczynny rozruch ie, po którym brak dźwięku


(Bikkitta) #1

Witam,

mam problem prawdopodobnie z jakimś wirusem lub czymś co powoduje samoczynne włączanie ie. Używałam kilku skanerów, jednak nic nie wykryły. Problem pojawił się jakiś miesiąc temu, próbowałam przywracania systemu, nic nie pomogło :stuck_out_tongue: IE wywala jakieś reklamy kasyn i gier internetowych, po czym wyłącza się dźwięk. Próbując zamykać proces w menedżerze zadań spotykam opór :smiley: albo nie chce go wyłączyć, albo po wyłączeniu włącza się podwójnie. Sprawdzałam, czy taki problem wystąpi też na innym koncie użytkownika (i tu następuje zawiła część mojego postu :smiley: ) - więc tak: na koncie A, które uruchamiam jako pierwsze włącza się ie, przełączam użytkownika, loguję się na koncie B - tu już nie uruchamia się ie XD dlatego powracam do konta A, z którego się wylogowywuje, a wracam na konto B i mam przynajmniej dźwięk (gdyż ie i tak jest wykazane w procesach innych użytkowników).

Przy skanowaniu pojawił się także inny problem :lol: Większość antywirusów wskazywała, że na dysku C "proces" smss.exe jest intruzem XD(na dysku C mam kopię zapasową visty, aktualnie używam xp)

Poniżej logi z OTL: http://www.wklejto.pl/71622


(jessica) #2

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes ( Własne opcje skanowania/Script )wklej to:

Kliknij w Run Fix ( Wykonaj Script ). Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij "Run Scan" ( Skanuj ).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

jessi


(Bikkitta) #3

więc tak: w połowie usuwania włącza się zamykanie systemu z powodu nieoczekiwanego błędu smss.exe :stuck_out_tongue: za 3 razem dopiero usunęło kilka plików, wcześniejsze próby usunięcia nie przyniosły żadnych efektów, za trzecim razem też się zrestarował, zdążyło zrobić tylko tyle: http://www.wklejto.pl/71689 :slight_smile: