Samoczynny rozruch laptopa w nocy

Witam,

Mam nowego laptopa ASUSa. Wyłączając go z poziomu windowsa 8 zdarza się tak, że:

Wyłączam (zamknji). Zamykam klapę. Klikam wszystko co się da na klawiaturze. System nie startuje => prawidlowa sytuacja. Tak jest zawsze. I teraz uwaga. Klapa jest cały czas zamknięta. Idę spać. Rano wstaję wszystkie diody są zapalone! Mimo zamkniętej klapy. W czasie nocy nastąpił samoczynny rozruch i komputer jest włączony. Podnoszę rano klapę - winsows normalnie chodzi - to nawet nie jest hibernacja 1

Dowcip polega na tym, że zdarza to się czasami. Dość często, ale nie zawsze. Np. Wczoraj było ok. Dziś już nie. Przedwczoraj OK…

Co jest grane ? Dlaczego sam startuje ? I dlaczego nagle w środku nocy? Resetowałem BIOSa.

Gdzieś z forum

Rozwiązanie: Menu Start (to z PRAWEJ Oczko strony) > Search > Settings > wpisać: scheduled (po polsku harmonogram) > Shedule tasks > w oknie po lewej otworzyć: Task Scheduler Library > Microsoft > Windows > Media Center > w oknie pośrodku: mcupdate_scheduled > prawy klawisz myszy: Properties (Właściwości) > karta: Conditions (Warunki )> odznaczyć Wake the computer to run this task (Wznów pracę komputera, aby uruchomić to zadanie) > OK > problem z głowy

nie mam tego media center tam. (mam windows 8 )

Witam.

Może któraś z poniższych podpowiedzi pomoże rozwiązać problem.

Komputer przenośny z systemem Windows 7 nie wznawia działania ze stanu uśpienia na potrzeby wykonania zaplanowanych zadań. (W7 zmień na W8, a nie wznawia na wznawia). To powinno rozwiązać problem. Jeżeli nie, to:

Sprawdzić, które zadania w Harmonogramie zadań mają możliwość wznawiania pracy komputera. Możesz również spróbować wyłączyć wznawianie pracy komputera przy pomocy myszy.

Komputer nieoczekiwanie wznawia pracę, przełączając się z trybu uśpienia

Co prawda poradnik dotyczy Visty, ale powinien zadziałać na W8

Jak masz ustawione działanie przycisku zasilania oraz skutek zamknięcia pokrywy?

Panel sterowania - opcje zasilania - wybierz działanie przycisku zasilania - zmień na zamknij. Opcje pokrywy - uśpij

Panel sterowania - centrum akcji - rozwiń konserwacja - zmień ustawienia konserwacji - odznacz, zezwalaj na wznowienie pracy komputera…(jeżeli jest zaznaczone)

Pozdrawiam.