Samodzielna nakładka na win 2000


(Stachan) #1

Cześć. Chciałbym prosić o informację czy ma ktoś na namiar na nakładkę na winde 2000, która najmniej obciąża system? Bo w sieci nakładek wszelakich jest dużo ale najczęściej są nieopisane. Oczywiście chodzi mi o nakładkę, która po zainstalowaniu samodzielnie zmieni wygląd interfejsu etc.


(lanlin) #2

Niestety wszystkie nakładki na shell'a, które tu zaproponuję są płatne :frowning: .

Zacznę od Astona http://www.astonshell.com/: bardzo stabilny, łatwy w konfiguracji, dużo możliwości personalizacji interfejsu: animowane ikony(pliki *.PNG - z obsługą przeźroczystości, dużo wtyczek ( zegar analogowy, cyfrowy, monitor systemu, dodatkowe paski narzędziowe, moduł sprawdzający pogodę itp. - wszystko w pełni obsługuje skórki). Dla prawie wszystkich elementów można ustawić efekt przeźroczystości. No i co najważniejsze małe obciążenie systemu. Niestety ma jedną podstawową wadę - nie będzie dalej rozwijany. Nowa wersja 2000 ma mieć więcej wodotrysków, ale trzeba ją osobno zarejestrować(no i jeszcze jej nie ma). B. dużo tematów i wszystkie są zgodne "w dół".

Talisman http://www.lighttek.com/talisman.htm - może działać jako program pod windowsem albo jako samodzielny shell(bardziej stabilny).

Animowane ikony, przeźroczyste tła, obsługa skryptów javy(można dodawać np. gry), w pełni konfigurowalny interfejs. Wersja trial ma ograniczenia konfiguracji( pełna konfiguracja działa 1 dzień).

Można utworzyć pulpit z ograniczeniami - taki przykładowy dla hoteli jest w instalce(dla zwykłego usera dostęp tylko do kilku podstawowych programów ) lub dla dzieci. Łatwa instalacja tematów i jest ich b. dużo.

Ciągle rozwijany.

NextStep http://www.winstep.net/ - bardzo dużo opcji konfiguracyjnych, w miarę stabilny. Działa jako program na windowsie w pełni podmieniając pasek zadań, menu start i pulpit. B. łatwy w konfiguracji, spro tematów dostępnych w sieci.

Ciągle rozwijany.

Z bezpłatnych jedynym godnym polecenia jest Litestep http://www.shellfront.org/ (nie mam bezposredniego linku

:frowning: ). Baaardzo duże możliwości konfiguracji, pulpit może wyglądać jak tylko sobie wymyślimy. Baardzo dużo tematów. Niestey trochę obciąża system ( w zależności od tego ile dodatkowych modułów jest załadowanych). No i konfiguracja - kto nie lubi grzebać się w plikach tekstowych ( pliki *.rc z konfiguracją) to niech go sobie lepiej odpuści, albo używa tylko podstawowego tematu, który w wersji najnowszej imituje Linuxa.

Jest też wiele innych jak WindowBlinds, BlackBox for Win, Serenade, GeoShell, Cloud9 itd. ( linki na shellfront.org) ale te wg mnie ustępują w/w stabilnością i użytecznością. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie na ten temat.


(Stachan) #3

Dzięki lanlin. Poczekam jeszcze, może ktoś będzie miał namiar na jakiś bezpłatny. A jeśli nie to popróbuję z podanymi przez Ciebie.