Samodzielne uzupełnianie tuszu/atramentu

Cześć Wam!

Jakiś czas temu kupiłem drukarkę atramentowa… Wg. producentów 5 oddzielnych wkładów na tusz jest mega super… Ale nikt nie uwzględnia kosztów eksploatacji…

Ceny zestawu 5 tuszy są kosmiczne… ok 120zł… Kilka razy kupowałem zamienniki ActiveJet i muszę powiedzieć, że z jakość tuszu jestem bardzooo zadowolony, głowica nie wysycha nawet po 2-3mieciącach bez drukowania :slight_smile:

Zaciekawiły mnie tusze w butlach… Jak wygląda napełnianie?? Mam puste kartridże po Activjet i wiedzę, że można je uzupełnić (są dziurki pod nalepką) czy podczas drukowania robią się jakieś kleksy??

Jakiej marki polecacie tusz w butelce?? Skłaniam si,ę ku ActiveJet, tylko nie wiem jaka będzie jakość tego tuszu…

Te dziurki pod nalepką są po to aby do środka dostawało się powietrze co jest niezbędne przy drukowaniu.

Ale te dziurki są zaklejone w odpowiedni sposób aby tego powietrza nie dostawało się za dużo.

Do napełniania i tak będzie trzeba te dziurki powiększyć a potem trzeba je ponownie w odpowiedni sposób zakleić.

Jak zakleisz je niedokładnie to będzie się dostawać za dużo powietrza i tusz będzie się lał brudząc kartki a jak zakleisz je zbyt hermetycznie to drukarka nie będzie drukować.

Jeszcze zależy jakiego typu zasobniki ma ta twoja drukarka, jeśli są one z wbudowaną głowicą (na to wskazuje cena) to problem będzie jak jak opisałem wyżej, w przypadku zasobników które nie mają wbudowanej głowicy bo jest ona w samej drukarce powinno być prościej.

Poza tym jest jeszcze kwestia czy tusze w twojej drukarce mają chipy czy nie, jeśli mają to może być problem że drukarka uzna że zasobniki zostały już opróżnione i odmówi pracy z nimi.

No to… może da radę napełnić pojemnik tuszem uzupełniając go po przez gąbeczkę :slight_smile:

Co do chipów to nie ma z nimi problemów bo mam oryginalne więc muszę je za każdym razem przekładać do nowych kartridżów.

Nie napisałeś jak to drukarka ale pooglądaj sobie filmiki tam: http://www.youtube.com/results?search_q … u6sVa3veQw

ip 4950

Natomiast co z tuszami? Co myślicie o Activejet?

ActiveJet? To samo co HP, tylko sporo tansze :slight_smile: