Samoistna zmiana hasła w routerze TP-Link?

Witam

Wczoraj podłączyłem ponownie router TP-Link TD-W8901G, który przeleżał sobie kilka lat. Wczoraj zalogowałem się po haśle, z którego często korzystam i takie było ostatnio ustawione. Dzisiaj (mniej więcej 24h) od podłączenia nie mogę dostać się na router - nie przyjmuje hasła. Ani domyślnego ani tego, które ostanio było użyte.
Czy są jakieś inne standardowe hasła, które dadzą chociaż wgląd w ustawienia routera? Chce sobie chociaż spisać ustawienia   

Bardzo możliwe że coś dokleiło Ci się to routera najszybciej będzie jak go zresetujesz do domyślnych ustawień i od nowa  skonfigurujesz, nie zaszkodzi sprawdzić czy wyszła nowsza wersja softu tym bardziej że przeleżał sobie kilka lat

Kolega wyżej może mieć rację.

 

Router miał soft sprzed kilku lat, a powszechnie znana rzecz jeat, że softy do routerów potrafią być dziurawe.

Możliwe jest więc, iż ktoś uzyskał do niego niepowołany dostęp, więc powinieneś go zresetować i uaktualnić aoft do najnowszego lub zainstalować oprogramowanie alternetywne np. DD-WRT. Jest ono powszechnie uważane za bezpieczne, i pozwala na uzyskanie większej funkcjonalności routera i wycisnąć z niego ile fabryka dała.