Samoistna zmiana kolorów przy właczaniu komp

(Lvki32) #1

witam. nie wiem, czy pisze w dobrym dziale bo nie wiem z czym związany jest problem. a wygląda on tak: mam ustawione kolory odpowiednie dla mnie - czyli ciemne. włączając komputer kolory same zmieniają się na bardzo jasne, wręcz nieprzyjemne dla oczu. ale gdy włączę ccc to kolory powracają do normy, znów są ciemne. gdy wyłączę komputer i włączam go ponownie problem się powtarza. jest jakaś rada, żeby raz ustawione kolory nie zmieniały się? dodam, że problem wcześniej nie występował. mam win xp i radeona hd 5550. próbowałem instalować inne wersje sterowników karty, inną wersje catalysta ale nic to nie dało. mam nadzieję, że jasno się wyraziłem i zrozumiecie o co mi chodzi. potrzebne informacje mogę jeszcze podać.

pozdrawiam i proszę o pomoc

(michel666pl) #2

CCC jest w autostarcie?

Najlepiej spróbuj jasność ustawić w monitorze, a w CCC przywrócić pierwotne wartości. Bo monitor masz ustawiony jasno, a dopiero w CCC masz zmienioną jasność. Wtedy powinno być jak chcesz.

(Lvki32) #3

ccc nie ma w autostarcie, w monitorze kończy się skala i nie da rady ustawić tak, jak powinno być. w ccc wszystko jest ustawione standardowo, nic nie zmieniałem

(michel666pl) #4

Jeśli nie możesz ustawić w monitorze to proponuje dodanie CCC do autostartu, by z ładowaniem systemu załadował swoje ustawienia jasności.

(Lvki32) #5

dzięki, pomogło :slight_smile: