Samoistne rozłączanie komputerów w bezprzewodowej sieci

(Bzdenbartek) #1

Witam,

Podłączyłem wczoraj nowy komputer do bezprzewodowej sieci, do której podłączony był już inny komputer. Od tego momentu co około 3-5 minut przerywa mi połączenie na obydwóch komputerach. Co ciekawe, na trzecim komputerze, który połączony jest przez kabel wszystko działa znakomicie i taki problem nie występuje. W momencie, gdy wyłączę jeden z komputerów połączonych bezprzewodowo lub przełączę go w stan uśpienia, na drugim wszystko działa ok i nie ma problemów z internetem. W momencie, gdy przerwie mi połączenie i zrestartuję router lub zresetuję przyciskiem RESET wszystko wraca do normy na kolejne 3-5 minut. Na jednym komputerze posiadam 32 bitowy Windows XP, natomiast na drugim 64 bitowy Windows 7.

Router jaki posiadam to D-LINK DWL-900AP+.

DHCP mam włączone, uzyskiwanie adresów IP i serwera DNS włączone jest na automatyczne.

Pozdrawiam

(Pablo_Wawa) #2

Pamiętam jak kilka lat temu miałem podobny problem, to pomogło przełączenie kanału na routerze (na chyba 11) i ustawienie go na kartach WiFi.

(Bzdenbartek) #3

A mógłbyś to opisać dokładniej? Niestety nie znam się na sieciach...

(Pablo_Wawa) #4

Jak się wchodzi do panelu routera (przez przeglądarkę), to musisz szukać w ustawieniach WiFi (Wireless), kanał to Channel - strona 5 (Step 2) w tym manualu: ftp://ftp.dlink.com/Wireless/DWL900AP+/QIGs/dwl900AP+_QIG_220.pdf

(Bzdenbartek) #5

Niestety to nie pomogło. Próbowałem też przypisać na sztywno ip do komputerów i ciągle ten sam efekt. Chyba, że coś nie tak robię.

(Pablo_Wawa) #6

Możesz jeszcze wyłączyć szyfrowanie połączenia (WEP/WPA) i sprawdzić, czy wtedy jest lepiej (to tylko na czas testów).

(Bzdenbartek) #7

Też zerowe skutki. Jest problem w ogóle z zalogowaniem się do routera, by coś pozmieniać. Nie wchodzi w ogóle ten panel administracyjny w momencie, gdy wpisuje adres 192.168.0.50.

Musi występować gdzieś jakiś konflikt, bo w momencie, gdy drugi komputer jest wyłączony / uspany to u mnie wszystko działa ok.

(roobal) #8

Jak daleko hosty są od AP oraz jak daleko hosty są od siebie? Możliwe, że masz problem ukrytego hosta. Sprawdź czy masz ustawione wartości Request To Send i Clear To Send (RTS/CTS).

:arrow: http://itpedia.pl/index.php/CSMA/CA

(Bzdenbartek) #9

Niestety na chwilę obecną jestem po za domem. Dopiero w sobotę będę miał możliwość to posprawdzać i wtedy napisze co i jak.