Samoistne rozłączanie komputerów w bezprzewodowej sieci

Witam,

Podłączyłem wczoraj nowy komputer do bezprzewodowej sieci, do której podłączony był już inny komputer. Od tego momentu co około 3-5 minut przerywa mi połączenie na obydwóch komputerach. Co ciekawe, na trzecim komputerze, który połączony jest przez kabel wszystko działa znakomicie i taki problem nie występuje. W momencie, gdy wyłączę jeden z komputerów połączonych bezprzewodowo lub przełączę go w stan uśpienia, na drugim wszystko działa ok i nie ma problemów z internetem. W momencie, gdy przerwie mi połączenie i zrestartuję router lub zresetuję przyciskiem RESET wszystko wraca do normy na kolejne 3-5 minut. Na jednym komputerze posiadam 32 bitowy Windows XP, natomiast na drugim 64 bitowy Windows 7.

Router jaki posiadam to D-LINK DWL-900AP+.

DHCP mam włączone, uzyskiwanie adresów IP i serwera DNS włączone jest na automatyczne.

Pozdrawiam

Pamiętam jak kilka lat temu miałem podobny problem, to pomogło przełączenie kanału na routerze (na chyba 11) i ustawienie go na kartach WiFi.

A mógłbyś to opisać dokładniej? Niestety nie znam się na sieciach…

Jak się wchodzi do panelu routera (przez przeglądarkę), to musisz szukać w ustawieniach WiFi (Wireless), kanał to Channel - strona 5 (Step 2) w tym manualu: ftp://ftp.dlink.com/Wireless/DWL900AP+/QIGs/dwl900AP+_QIG_220.pdf

Niestety to nie pomogło. Próbowałem też przypisać na sztywno ip do komputerów i ciągle ten sam efekt. Chyba, że coś nie tak robię.

Możesz jeszcze wyłączyć szyfrowanie połączenia (WEP/WPA) i sprawdzić, czy wtedy jest lepiej (to tylko na czas testów).

Też zerowe skutki. Jest problem w ogóle z zalogowaniem się do routera, by coś pozmieniać. Nie wchodzi w ogóle ten panel administracyjny w momencie, gdy wpisuje adres 192.168.0.50.

Musi występować gdzieś jakiś konflikt, bo w momencie, gdy drugi komputer jest wyłączony / uspany to u mnie wszystko działa ok.

Jak daleko hosty są od AP oraz jak daleko hosty są od siebie? Możliwe, że masz problem ukrytego hosta. Sprawdź czy masz ustawione wartości Request To Send i Clear To Send (RTS/CTS).

:arrow: http://itpedia.pl/index.php/CSMA/CA

Niestety na chwilę obecną jestem po za domem. Dopiero w sobotę będę miał możliwość to posprawdzać i wtedy napisze co i jak.