Samoistne włączanie się kompa o północy ;)

Witam

Mam taki dość nietypowy problem :wink: Otóż od pewnego czasu codziennie o północy komputer automatycznie budzi się z trybu uśpienia. Ani nie ma żadnego loga (chodzi mi program) ani nic. Sprawdzałem dwoma programami antywirusowymi i wszystko jest OK. Co może być grane? Coś da się z tym zrobić czy dzwonić po egzorcystę … sorry po pogromców duchów?

P.S. Mój system oper. to Win Vista Home Premium

zamykaj komputer całkowicie nie usypiaj go

W BIOS-ach Award jest opcja włączania komputera o wybranej godzinie (w Advanced BIOS features ).

Jeśli ostatnio grzebałeś w BIOS-ie, to przywróć jego ustawienia do domyślnych, lub wyłącz wspomnianą wyżej opcję.

Też mam ten problem. W moim przypadku związane jest to z kartą sieciową Attansic. Od razu mówię, że nie mam włączonego budzenia kompa z karty sieciowej w biosie jak i w samej Viście. Jako, że teraz używam innej karty sieciowej, problem zniknął. Pomagało też wyłączenie karty sieciowej przed zahibernowaniem kompa. W swoim czasie znalazłem kilka linków (po angielsku) poruszających ten temat, ale tam było więcej zgadywania niż pomocy. Było też tam właśnie o kłótni Attansic z Vistą. Z tego co zauważyłem u siebie problem może być związany z usługą publikowania w sieci. Natomiast od kiedy mam kartę sieciową tej firmy wyłączoną i używam innej (także inny producent) problem już nie powtarza się. Wcześniej po sześciu godzinach od zahibernowania włączał się bez powodu. Niestety, na polskich stronach nic nie znalazłem o tym problemie. Vista w “sprzyjających” okolicznościach tak zachowuje się.

W Twoim przypadku, oczywiście problemem może być całkowicie inny konflikt zwazany z Vistą.