Samoistne wyłączanie komputera (bez błędów)

Witam

Pisze na tym forum bo mam problem który mnie przerósł. opisze go w punktach:

  1. Gdy załaduje się system to po chwili lub od razu killuje wszystkie procesy i zamyka mi wszystkie odpalone programy i wyłącza komputer.

  2. Stwierdziłem ze to wirus i zacząłem formata gdyż nie moglem nic wykryć żadnym antywirusem i nic nie wskazywało na to ze to wada sprzętowa bo wszystko działało ok.

  3. I gdy zacząłem formatować dyski to przy usuwaniu partycji znowu mi wyłączyło komputer nie wiem co jest przyczyna bo to na 100% nie jest wirus.

  4. Po zdarzeniu z punktu 3 nie mogę wejść do systemu bo wyskakuje “Błąd ładowania systemu operacyjnego” wiec nie zrobię już nic z poziomu systemu.

Przed zrobieniem formata sprawdziłem wszystkie kable nawet zastąpiłem je zapasowymi przeczyściłem komputer od środka pędzelkami.

Nie wiem co się mogło stać przed 2 dniami wszystko było w porządku i nagle zaczęły się kłopoty.

Wykluczam to ze zasilacz się nie wyrabia bo nie było dokładane do komputera od roku nic nowego oraz wykluczyłem za wysoka temp.utrzymuje się pomiędzy 20- 40 stopniami komputer stoi daleko od kaloryfera.

Proszę o szybka odpowiedź.

Pozdrawiam KraMajor

Ja bym akurat zasilacza nie wykluczała, wręcz wszystko na niego wskazuje…

kicia88 , ma rację. On, może jeszcze dysk lub pamięć.

Sprawdź na początek odczyt napięć z biosu w oknie PC Health Status.

A może jesteś szczęśliwym posiadaczem miernika, to wtedy daj z niego.

noo ok ale nic sie nie dzialo od roku wreczz przeciwnie wymienielaem 4 razy karte graficzna ale reszta bez zarzuceń tylko powiedz mi co zrobie jak to nie bedzie zasilacz a swoje bede musial na niego wydac

Dlatego ja nie piszę Tobie, że Masz lecieć od razu do sklepu. Daj najpierw odczyt napięć, zobacz, czy nie wahają się za mocno?

too moze tak powiedz mi ci mam robic i na co zwrocic uwage a ja ci podam te parametry i powiesz mi co jest nie tak bo ja zielony jestem

Wejdź na początek do biosu. Wchodzisz do niego klawiszem DEL (ewentualnie F2) przy starcie komputera. Powinien być na dole ekranu Press DEL to Enter Setup. Wchodzisz i wybierasz opcję PC Health Status. Wejdź tam enterem. Interesuje Nas wartość napięć +3.3V, +5V oraz +12V. Odczytaj je, zanotuj i zobacz, czy są w miarę stabilne. Z biosu wyjdziesz klawiszem ESC.

To może tak:

W biosie w zakładce Power >> HardWare Monitor mam takie parametry:

Q-Fan Controller - Enabled (do ustawienia)

Vcore Voltage - 1,26V (stale) (do ustawienia)

3.3V Voltage - 3,31 lub 3,33V (do ustawienia)

5V Voltage - 5,02V (stale) (do ustawienia)

12V Voltage - 11.96 lub 12,02V (do ustawienia)

CPU Temperature - 46*C

M/B Temperature - 44*C

CPU Fan Speed - 2600 2920RPM

Chassis Fan Speed - 0RPM

CPU Fan Speed Warring - 600RPM (do ustawienia)

Start Up Temperature - 32*C (do ustawienia)

Full Speed Temperature - 56*C (do ustawienia)

Start Up PWM - 60 (do ustawienia)

Slope PWM - 4PWM/*C (do ustawienia)

Kompletnie czarna magia i do tego skopalem system bo wylaczylo mi przy kasowaniu partycji

Wygląda na to, że zasilacz odpada. Warto by było sprawdzić pamięć programem Memtest86. Wypalasz obraz płyty ISO na płytę CD (Nagraj obraz na dysk) i uruchamiasz z tej płyty komputer. Test niestety trwa dość długo (około godziny). Jeżeli pamięć będzie pozostaje do sprawdzenia dysk.

Nie wiem czy mam racje czy sie myle ale dysk tez odpada bo jak rozpoczynalem formata to wykrywalo dysk wiec wydaje mi sie ze jak by cos dyskowi dolegalo to by go nie wykryl.

Mam prośbe nie dawaj takich screenow typu to nero ja jestem po pierwszej klasie technikum na kierunku informatyki wiec podstawy znam tylko nie mailem do czynienia z ta wersja biosu co posiadam i takim problemem.

Niekoniecznie, bardzo dużo informacji diagnostycznych dysku podano w danych SMART. Jak je odczytać Masz podane w tej instrukcji.

Oczywiście dysk nie wyjaśnia restartów, tylko skopanie systemu.

Natomiast wyłączenie może być spowodowane uszkodzeniem płyty głównej, więc przyjrzyj się jej, w jakim jest stanie. Może ma spuchnięte/wylane kondensatory: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

ok sciagnolem obydwa te programy i zobaczymy co one dadzą tylko mowie nie mam mozliwosci wejsc do windowsa bo nie pokaze sie nawet ekran bootowania

Jeżeli już sprawdzisz płytę główną, która rzeczywiście może być uszkodzona - warto zainteresować się też takim szczegółem, jak “Shasser” :twisted: - dość złośliwy robak, który powoduje właśnie takie dolegliwości komputera, z jakimi się borykasz.

Najlepiej, najprościej i najszybciej to oddaj kompa do dobrego serwisu. Za diagnostykę nie zapłacisz więcej jak 50 PLN + koszty podzespołu (jeSli się zdecydujesz na naprawę) i dostaniesz na niego gwarancję. Usunięcie złośliwego kodu/całego oprogramowania i naprawa systemu nie powinna Cię nic kosztować.

Noo to tak test pamieci RAM wyszedl bez Errorów a powtarzalem go 9 razy boo przez noc i jak byjem w robocie to 9 passow zrobil teraz zaczne testowac dysk

Witam ponownie udalo mi sie zrobic formatowanie dyksu i pierwsze co zrobilem to wgralem anty wirusa wszystko bylo ok ale dzisiaj mi sie zdazylo znowu ze komputer sam sie zamknoł tak jak poprzednio wiec zainstalowalem Speed Funa zeby zobaczyc czy cos sie ne i grzeje i dostalem cos takiego:

tempre7.th.png

Interesuje mnie szczegolnie temeratura “Core” co to wlasciwie jest i jak to ochlodzic,

dadam ze wszystkie wentylatory chodza na wysokich obrotach.

Gdyby sie obrazek nie wyswietlam tu jest adress:

http://img155.imageshack.us/img155/8190/tempre7.png

Daj odczyt z [Everesta Ultimate (komputer->czujnik), gdyż daje on pewniejszy odczyt.

A Core to powinna być temperatura rdzenia procesora, ale raczej nie jest tak, gdyż Masz jeszcze Core0 oraz 1, stąd propozycja everesta. Co to jest dokładnie w speedfanie, dowiesz się przeglądając informacje w górnej (białej) ramce.

oki jest to temp karty graficznej ale to wylaczanie to nie jest wina sprzetu nie wiem co robic poprostu nie ma na to ratunku