Samoistne wyłączanie Monitora (nie reset)

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu borykam sie z pewnym dosć uciążliwym problemem. Miałem już wiele podejrzeń, ale nigdy nie były trafne. Wiele czytałem na forach i coraz szerzej znam temat, jednak definitywnego rozwiazania brak.

Ów problem polega na samoistnym wyłączaniu sie monitora (no signal) - NIE RESECIE! - choć czort wie, bo nie widze co się dzieje z braku włączonego monitora - przy dużym obciążeniu komputera takim jak zaawansowane programy graficzne, m innymi Photoshop (na dużych plikach), Flash, gry. Nie da się go (monitora) po tym w jakkolwiek sposób włączyć (pomaga tylko ręczny, twardy reset maszyny. Z tej przyczyny nie jestem w stanie odczytać informacji z BSD.

Próbowałem wielu rozwiazań:

-Skany Gmer’em

-Format c:

-Format ogólny dysku

-sprawdzanie temperatur (Everest - 30-40 st.)

-sprawdzanie napiecia na rdzeniu (1,39-1,40 V)

-wymiana zasilacza (400 przy jednym napędzie optycznym i jednym dysku + radeon X600)

-sprawdzenie innych kości pamięci

-czyszczenie radiatora procka z syfu

(tu dodam że podczas tego crash’a wentylator jakby zwalnia - wina zasilania? Już wymienione i nic sie nie zmienia)

Wiek systemu to jeden dzień (czyściutki)

Jak dla mnie sa trzy opcje:

-płyta

-karta (nie mam od kogo pożyczyć karty graf, a nie ukrywam że kupowanie w ciemno mi nie odpowiada)

-mniej prawdopodobny jest monitor (dwu kanałowy Sun 21’)

Sprzęt:

Amd Athlon 64 1800 MHz 3000+

Gigabyte GA-K8NF-9 (nVIDIA nForce4-4X)

1,5 Gb Ram’u

Radeon X600 256

to wszystko na Windzie XP SP2

Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu przyczyny takiego stanu rzeczy. Wiem że nikt tu nie jest jasnowidzem, ale ufam że swoją wiedzą cos mi podpowiecie.

ja miałem coś podobnego-przy innej karcie graf. problem

zniknął,a karta graf. z innym monitorem pracowała bez zarzutu…

w jakimś stopniu pomagała wymiana sterowników na inne

-ale ???

Problem w tym że konfiguracja sprzetu i monitora nie zmieniła sie od prawie roku. Jedyne co zrobiłem (trzy miesiące temu) to dodałem dwie dodatkowe kosci pamieci.

Komp nagle z dnia na dzień zaczoł fiksować.

Wszelkie sterowniki karty graficznej (wraz z CCC) zostały wymienione na początku występowania tego dziwactwa (jakieś 10 dni temu), ale jest cos co mnie niepokoi. Otóż przy instalowaniu CCC wyswietla sie komunikat ze program instalacyjny nie zainstaluje sterowników, bo nie ma czegos związanego z siecią, po czym i tak instaluje sterowniki, a przy starcie systemu wyskakuje okna o nieprawidłowym zainicjowaniu programu.

jeżeli chodzi o CCC to tak bywa-radeony są mniej zawodne

a jeżeli chodzi o pamięci,to trzeba trochę pokombinować

-sprawdzić programami diagnostycznymi,wyjmowć,zmieniać kolejność itp

Sprawdzone - pamięć jest w jak najlepszym stanie.

Przekładałem już kości.

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 12:19

Zastanawia mnie jedna rzecz:

Menadżer urządzeń pokazuje dwie karty graficzne

-RADEON X600 Series

-RADEON X600 Series Secondary

podczas gdy karta jest jedna. Może ze mnie starszna lama, ale zadam to pytanie: o co chodzi?

radeony tak mają - nie wpływa to na nic

spróbuj pokonbinować z odświerzanie monitora-na różnych częstotliwościach

Również mam Radeona i mam identycznie jak Ty.

Też od pewnego czasu mam ten problem … gram w coś, komp sie intensywnie rusza i nagle kuku, monitor sie wyłącza i nic nie idzie zrobić oprócz resetu. Zaczęło mi sie to dziać po przedpoprzednim formacie …

O co cho?

Wymieniłem zasiłke, ale dopiero od wczoraj … i narazie nic sie nie stało …

Za mało prądu ?

U mnie zasilacz w pierwszej kolejności byl wymieniony… Nic się nie zmieniło

A na pewno chipset karty graficznej się nie przegrzewa?

Nie mam pojęcia… Jak to sprawdzic?

Everestem

Everest na czujnikach pokazuje tylko temperatury procka i HDD

To dalej poradzcie koledze czym ma sprawdzic temp grafiki?!

Na pierwszy rzut oka wydaje się ,że to może być wina zasilacza lub nie stabilność nowych pamięci ponieważ masz w podpisie zasilacz no name radze go wymienić.Everest może nie pokazać temperatury karty ,ponieważ może ona nie być wyposażona w czujniki temperatury mam radeona 9600 i on czujników temp. też nie ma to ,że pokazuje 2 karty to normalne u wszystkich radeonów.

No wiec problem zniknął po zmianie karty graficznej. X600 to nie byly udane karty, ale padaka po niecalym roku to lekka przesada.

Na spróbowanie kupiłem niedrogiego GeForce 7300GT.

Wszystko plynnie dziala jak na moje obecne potrzeby.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zainteresowali sie moim postem i poświecili swój czas aby mi pomóc.

Mógł byś jeszcze poświęcic około stówkę na dobry zasilacz dla własnego spokoju. Może się zdarzyc że zasilacz się spali pociągając za sobą kompa zwłaszcza że masz jakiś no name.

Może byc np ten:

Amacrox

Zrobiłbym to od razu ale cierpie na brak funduszy. Z pewnościa zakupie takowy w przyszłym tygodniu.