Samoistne wyłączanie się kompuetra


(Mamdowna) #1

Już od dłuższego czasu borykam się z problemem samoczynnego wyłączanie się komputera. Zaczęło się to sporadycznie od jednego wyłączenie na około miesiąc, następnie zaczęło się to nasilać, aż doszło do momentu gdy komputer podczas uruchamiania wydaję dźwięki zbliżone do wirowania bębna w pralce oraz wyłącza się kilka razy na dzień(oczywiście jest wyjątek a mianowicie, komputer może pochodzić tydzień bez żadnego wyłączenia a może się też zdarzyć iż komputer w ciągu 1 h wyłączy się 10 razy...). Według mnie jest to wina zasilacza, jednakże nie jestem specem od komputerów więc wolę się spytać bardziej doświadczonych użytkowników.

Specyfikacja mojego kompa:

Procesor: AMD Athlon Dual Core 5050e 2.60ghz

Grafika: NVIDIA GeForce 9800GT 1GB

P. główna: GIGABYTE M52L-S3P

P. RAM: 2 x 2GB 1800MHZ BUFFALO

Dysk: SAMSUNG SATA 320GB

Zasilacz: ATX WHITE ENERGY 400W


(ADR1991) #2

Dowiedz się skąd te dźwięki pochodzą. Przetestuj działanie komputera na sprawnym, markowym zasilaczu. Sprawdź czy kondensatory znajdujące się na płycie głównej są całe.


(Mamdowna) #3

Co do dźwięków, słyszalne są one jedynie gdy komputer włączam komputer po przerwie około 4h i więcej, dźwięki dochodzą (tak bynajmniej mi się wydaję) z tyłu komputera, kondensatory na płycie są całe.


(Pawel33303) #4

Wrzuć screen temperatur z programu HWMonitor.


(Mamdowna) #5

http://i44.tinypic.com/34t3kvs.png Proszę.


(bart86) #6

temperatury są ok

sprawdź komputer na innym zasilaczu bo ten jest z czarnej listy i bym na niego stawiał

wsadź w kompa coś dobrego o mocy 400W lub więcej

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html tu masz czarną listę zasilaczy oraz rekomendowane

wymień go jak najszybciej zanim stanie się coś gorszego jak spalenie podzespołów przez zasilacz a to bardzo prawdopodobne czy tych z czarnej listy