Samoistne wyłaczanie się komputera

Czasami podczas grania w gta 4 komp sam sie wyłącza, raz już przy ładowaniu mapy a raz po kilku minutach jezdzenia…

Gra chula na high detalach, nic nie scina …

Mój sprzęt:

AMD ATHLON 6000+

2x1gb patriot cl4

9800gt 1 gb palit

płyta główna gigabyte M61PME-S2 na chipsecie nForce 430

zasilacz MODECOM 500W

na innych grach typu cod 4 i cod 5 nie dzieje sie nic takiego

robiłem testy ramu i dysku, ramy bez błedów, screen z dysku moge dorzucić jeśli potrzeba

Przyczyna to zasilacz dołączany do obudowy, czyli jakiś Feel czy za słaby chipset ?

Obecnie pracuje na komputerze 1 h 15 minut, w nic nie grałem, nagrywałem 10 DVD, skanowałem kompa i bawiłem sie na necie i coś instalowałem

Temp płyty : 57 C

procek 48C

karta grafiki 45 C

dysk 37

Co może być przyczyną?

feel?

Czujniki na płytach gigabyte często przekłamują, przy tych płytach warto dotknąć radiatora lub użyć pizometru, a jak się sprawdza temp to odpala się orthosa bo w idu to żadne mierzenie, jak nie masz plomb na obudowie to rozkręć kompa i zobacz czy wentylator w ogóle się kręci, lub czy radiator nie jest zasypany kurzem.

MODECOM to obudowa, zasilacz to Feel…

na obudowie nie mam plomb i na chipsecie jest zwykły radiator, bez wentylatora…

Poza tym komputer był kupowany 12 lutego wiec nie ma mowy o kurzu

Jeżeli ci wyłancza PC i nie startuje od nowa to na 99% temeratura procka go wyłancza.Wal do sklepu bo na gwarancji coś z radiatorem na procku może nie styka dobrze.

Dziadek43 , dlatego Tobi napisał, żeby rozkręcić budę i sprawdzić. Po co od razu do sklepu. żeby Ci przedmuchali radiator i 100 zł za serwis skasowali?

Stylu , obciąż procka jakimś programem. SuperPi, Orthos…

Twój zasilacz to gniot, Modecom robi zasilacze MC oraz FEEL. Te pierwsze są bardzo dobre, te drugie to suszarki mające na celu spalenie podzespołów.

Zasiłka może być do wymiany.