Samoistne wyłączanie się systemu i częste zwiechy

Witam. Jetem pierwszy raz na tym forum więc nie wiem czy w odpowiednim temacie piszę. Lecz przejdźmy do konkretów. Po ostatniej aktualizacji adobe flash player mój komputer zaczął dziwnie się zachowywać. Otóż zaczął sie sam wyłączać. Niezależnie od tego czy surfowałem po necie czy grałem czy nawet stał bezczynnie włączony. Do tego dochodzą również częste zwiechy systemu które wymagają ręcznego restartu. Kiedy komputer sie sam wyłącza nie mogę go tak po prostu uruchomić, muszę najpierw odłączyć mu kabel zasilający, poczekać aż wszystkie kontrolki zgasną i dopiero wtedy mogę go normalnie uruchomić. Znajomy poradził mi odinstalowanie adobe flash playera i popracowanie na systemie bez niego przez kilka dni, co uczyniłem. Lecz bez większych skutków. Komputer ma niecałe półtora roku i regularnie czyszczę go z wszelkiego kurzu oraz od czasu do czasu odpalam programy czyszczące oraz skanowanie komputera antywirusem. Jakiś 3-4 miesiące temu był wymieniany dysk SSD (posiadam 2 SSD i HDD) ponieważ miał jakąś wadę niespowodowaną użytkowaniem. Komputer często osiąga temperaturę około 65 stopni ale się nie przegrzewa. Czy może mi ktoś poradzić co mogę zrobić?

 

Ps

Najczęściej wysiada przy graniu w lol’a.

Witam,

 

Podaj markę i model zasilacza. 

Nie znam się na tym dokładnie ale chyba oto chodziło

Logic ATX 12v 2.2 compatible 500W

Zasilacz masz z czarnej listy. Główne podejrzenie idzie w jego kierunku.

 

Najlepiej pożycz od kogoś markowy zasilacz i zobacz czy problem ustanie.

Aha rozumiem. Dziękuje za radę. Jeśli uda mi się jakiś pożyczyć i sprawdzić czy pomogło odezwę się.

To prawdopodobnie wina zasilacza. Jeśli problem ustanie po sprawdzeniu na orginalnym zasilaczu warto by sie zaopatrzyć w dobre chłodzenie np. SilentiumPC Fera 2 lub wymienić paste termo przewodzącą i oczywiście zasilacz może OCZ CorexStream 500w.

Okey dzięki za rady.

OCZ zbankrutował w 2013 roku, więc żadnego sprzętu tej firmy nie warto kupować. Poza tym są lepsze modele na rynku w podobnej cenie. 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239

Po części masz rację ,ale to chyba nie dyskfalfikuje tych zasilaczy :stuck_out_tongue:

P.S. Co do twojego to dobry certyfikat 80+ i kable w oplocie :slight_smile:

Dyskwalifikuje producenta.  W bardzo okazyjnej cenie można by jeszcze pomyśleć. 

To ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest duża różnica miedzy zasilaczem 450W a 500W?

Bo jednak chciałbym chyba się trzymać tej pięćsetki. I czy jest jakiś dobry i polecany przez was zasilacz oprócz tego wyżej wymienionego w podobnych granicach cenowych, ponieważ sam osobiście nie znam się na sprzęcie i nie chciałbym kupować jakiegoś nieodpowiedniego.

Zależy jaki konkretnie model, gdyż moc maksymalna to nie wszystko. Liczy się sprawność zasilacza, moc jaką realnie może dostarczyć każda z jego linii, stabilność napięć. itd.

 

Podany prze zemnie Corsair wystarcza do większości konfiguracji z pojedynczą kartą graficzną. Chyba że masz wyjątkowo energochłonne podzespoły. Dla pewności podaj je.

Jak już wspominałem nie znam się zbyt na sprzęcie ale chyba o to chodziło:

Grafa: AMD Radeon HD 7700 series

Procek: AMD FX-6300 Six-Core Processor 3.50 GHz

Napęd: OCZ-VERT EX460 SATA Disk Drive

W zupełności wystarczy zasilacz z linku.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/11274239

Aha dziękuje bardzo mam nadzieję że to rozwiąże mój problem.

Możesz kupić za niewiele więcej wersje 650W zawsze lepiej mniec nadmiar, zasilacz nie będzie chodził na maximum mocy.

Ok, rozważę też te ofertę i zobaczę na który będę mógł sobie pozwolić.

Nie zawsze. Przy niskim obciążeniu większość zasilaczy prezentuje niższą sprawność, a to powoduje wyższe rachunki za energię elektryczną. 

Tak zawsze trzeba sie z tym liczyć, pozatym mniejsze obciażenie zasilacza dłuższe życie… teoretycznie. Przy ewentualnej modyfikacji sprzętu na nowszy(bardziej prądożerny) napewno sprzyda się mocniejszy zasilacz.

Ten zasilacz poradzi sobie również z mocniejszą konfiguracją. Nie leć tak ślepo na te waty.