Samoistne zrywanie połączenia wifi

(Bambosz107) #1

Mam następujący problem: od pewnego czasu moje połączenie wifi zrywa się "od tak". Wygląda na to, że karta gubi zupełnie sygnał z routera i musi się na nowo łączyć. Siłą sygnału jest bardzo dobra cały czas. Niczego w ustawieniach ostatnio nie zmieniałem, dodatkowo kompa skanowałem antywirusem; nic nie wykrył. Jaka może być tego przyczyna? Może jest to wina samej karty?

(corrtez) #2

Możliwości jest kilka. Czy to się dzieje również z innymi urządzeniami połączonymi przez WIFI z tym routerem? Jeśli nie to przyczyna jest w twoim kompie. Polecam update sterowników do karty na początek. Jeśli to nie pomoże to daj znać bedziemy myśleć dalej :wink: Aha i upewnij się że po drodze nie ma urządzeń typu tv czy mikrofalówka :wink:

(Woytasmi) #3

Więc na tym etapie możemy stwierdzić uszkodzony router WiFi lub uszkodzoną kartę sieciową.

Chyba, że masz wirusa - próbowałeś połączyć się na innym komputerze/laptopie ?

(Bambosz107) #4

Tak, internet na laptopie działa szybko i bez zarzutów, co więcej, w trybie n, podczas gdy na kompie połączenie jest g, pomimo że karta obsługuje standard n.

Zrywanie połączenia często następuje w czasie "wzmożonego" transferu, np. podczas logowania do GG, uruchamiania Steam czy wczytywania filmiku na YT. Wczoraj prędkość internetu była normalna, (pomimo zrywania połączeń), dzisiaj natomiast filmy nie nadążają z ładowaniem nawet w 360p. Dla świętego spokoju mogę dać log, ale wydaje mi się, że moja karta po prostu się psuje. Nie instalowałem żadnych dodatkowych sterowników, bo te, które są na płytce dołączonej do karty nie współpracują z Windows 7 (który zresztą bez problemów wykrył i zainstalował kartę).