Samoistny restart komputera?


(Marito0) #1

Witam wszystkich. Znowu mam problem. Komp sam się wyłącza (a właściwie resetuje) i nie może się uruchomić. Pika co chwilę i startuje od nowa. Muszę odłączyć całkowicie zasilanie >włączyć zasilanie (na listwie)>pokazują się napisy w jakim trybie chcę go uruchomić i uruchamia się tylko jeżeli kilkakrotnie naciskam enter >normalnie Windows. Po uruchomieniu mam taki komunikat (podaję dwa):

http://img44.imageshack.us/i/bd21.png/ lub http://img132.imageshack.us/i/bdzaw.png/

Nie wiem czy dobrze to kojarzę ale wydaje mi się, że to ma związek z wgraniem nowego programu lub po zmianie tapety. Ostatnio wgrałem Quic Tima (miał mieć 38 ma 76,5MB) i Apple

Przed tym (zdarzało się to już kilkakrotnie po w/w rzeczach) używałem Registry Mechanik i naprawiało złe wpisy i było OK.

Teraz RM nic nie wykazuje. Przeskanowałem kopa w poszukiwaniu wirusów itp : AVG, AdAware, DrWebCurel i nic nie znaleziono (na szczęście). Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Zamieszczam jeszcze info o moim kompie, może się przyda :

http://wklej.org/hash/6f2ba17f49/ .

Pozdro #-o


(greh) #2

Nie bardzo wiem, co by miała zmiana tapety do takich zachowań. :smiley:

Sprawdzałeś, czy RAM nie jest walnięty? Jeśli nie to sprawdź.


#3

mark132 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Marito0) #4

OK. Tak chyba może być?


(Kylek) #5

Wejdź do właściwości systemu a następnie w opcję uruchamianie i odzyskiwanie i odznacz automatyczny restart po błędzie. To spowoduje, że powinien się wyświetlić niebieski ekran z błędem STOP a tam kod błędu. Możesz zapisać ten kod i podać tutaj, albo zainstalować program Debugging Tools (http://www.microsoft.com/whdc/DevTools/ ... fault.mspx) i za pomocą tego programu przeanalizować plik DMP - wtedy dowiemy się, co powoduje restart komputera. Nie sądzę, żeby była to wina tapety albo instalacji QuickTime-a, raczej coś z pamięcią RAM.


(Ctr) #6

odłącz wszystkie komponenty od płyty głównej i podłącz ponownie, zresetuj bios wyciągając baterię na parę minut.


(Marito0) #7

Witam, dopiero wróciłem z pracy. Jak do tej pory komp chodził cały czas OK.

Nie wiem czy o to chodzi:

Tak było. Nic nie zmieniałem.

Nie wiem gdzie to jest? Nic takiego tu nie widzę.

Też o tym myślałem. W poprzednim kompie miałem walniętą jedną kość i efekt był zbliżony ale znacznie silniejszy. Mam jedną kość. Tu dlatego skojarzyłem z tymi zmianami bo tak to chodzi OK.

Program mogę wgrać, uruchomić ale jestem za słaby w te klocki i nie mam pojęcia co to jest plik DMP.

A to już nie dla mnie. Wybacz. [-o<


(greh) #8

Jedynie tyle, że masz sędziwy komp z jedną kością pamięci 512 MB, która na 90% jest walnięta lub dobiega żywota. :wink:


(Marito0) #9

Tak myślałem. :aniol: Dzięki :frowning: