Samowolne resetowanie

(Forgetmenot7) #1

komputer mi sie sam resetuje.... ???? nie jest to jakies regularne ale zdarza mi sie to dosyć często ze 2,3 razy w ciągu dnia nie raz cześciej a nie raz wogóle, słyszałem coś o jakiejś funkcji w biosie że tzreba coś przestawić ..?? a może występuje gdzieś jakieś spięcie w pudle.... nie mam pojecia. z góry dziekuje za udzieloną pomoc .

(Zbych ) #2

Jaki procesor? Zainstaluj program http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=&id=410&g= i odczytaj temperatury i napięcia może sie przegrzewa.

(JNJN) #3

Konfiguracja kompa i system.

Przyczyn mnóstwo.

1 Szkodniki

2 Sprzęt - przegrzanie procesora, karty grafiki,dysku.

3 Pamięc - przetestuj memtest86 lub goldmemory

4 Zasilacz - sprawdz napięcia

1. Konserwacja kompa - brak styku na złączach.

6 System i programy używane

I poczytaj na Forum o resetach kompa mnóstwo pisze.

(Rcorgiel) #4

Witam !!

Miałem to samo

Wymiana zasilacza nie pomogła lecz pomogła wymiana kości RAM. Myślałem,że to wina zasilacza tak jak kazali mi śprawdzić, ale po czasie znów restart . Pożycz sobie kość od znajomego i spróbuj. Mi pomogło

(Forgetmenot7) #5

no napewno szkodniki i przegrzanie sprzetu to nie jest i raczej system tez nie , chociaz jestem po formacie i jak przeinstalowalem xp-ka na xp z sp2 to mi sie tak zaczeło dziać, jeszcze raz dzięki za porady :slight_smile:

Post 2

3 Pamięc - przetestuj memtest86 lub goldmemory

4 Zasilacz - sprawdz napięcia

1. Konserwacja kompa - brak styku na złączach.

sam tego nie zrobie <--- :frowning:

Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

(Zrenicapl) #6

stary, poczytaj na ktoryms poscie kamy_18 - nic dodac nic ujac.

(Golden Finger) #7

To nie jest dobra ani trafna porada, chyba nie czytasz dokładnie postów, tere nie ma Twojego doświadczenia czy Kamci_18 i takie rzeczy należy brać pod uwagę.

Propnuję albo dobry serwis albo kogoś prywatnie, kto zna się na rzeczy, może masz kogoś doświadczonego ze znajomych.

Jeśli tak się dzieje z SP2 to zainstaluj XP z SP1 i poprawkami krytycznymi do niego, o ile nie masz możliwości skorzystania z propozycji wyżej.

:okulary:

(Xenon X) #8

hmm może to być także spowodowane błędem w systemie, otóż WinXP aby nie uszkodzić plików resetuje system zamiast wyświetlić blue ekran ( błąd krytyczny, etc. ) nie pamiętam niestety gdzie wyłączyć funkcję restartu, ale w tym oknie sa dane błędu m. in. plik który to powoduje, nr. błędu :slight_smile: