Samowolne resetowanie

komputer mi sie sam resetuje… ??? nie jest to jakies regularne ale zdarza mi sie to dosyć często ze 2,3 razy w ciągu dnia nie raz cześciej a nie raz wogóle, słyszałem coś o jakiejś funkcji w biosie że tzreba coś przestawić …?? a może występuje gdzieś jakieś spięcie w pudle… nie mam pojecia. z góry dziekuje za udzieloną pomoc .

Jaki procesor? Zainstaluj program http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=&id=410&g= i odczytaj temperatury i napięcia może sie przegrzewa.

Konfiguracja kompa i system.

Przyczyn mnóstwo.

1 Szkodniki

2 Sprzęt - przegrzanie procesora, karty grafiki,dysku.

3 Pamięc - przetestuj memtest86 lub goldmemory

4 Zasilacz - sprawdz napięcia

  1. Konserwacja kompa - brak styku na złączach.

6 System i programy używane

I poczytaj na Forum o resetach kompa mnóstwo pisze.

Witam !!

Miałem to samo

Wymiana zasilacza nie pomogła lecz pomogła wymiana kości RAM. Myślałem,że to wina zasilacza tak jak kazali mi śprawdzić, ale po czasie znów restart . Pożycz sobie kość od znajomego i spróbuj. Mi pomogło

no napewno szkodniki i przegrzanie sprzetu to nie jest i raczej system tez nie , chociaz jestem po formacie i jak przeinstalowalem xp-ka na xp z sp2 to mi sie tak zaczeło dziać, jeszcze raz dzięki za porady :slight_smile:

Post 2

3 Pamięc - przetestuj memtest86 lub goldmemory

4 Zasilacz - sprawdz napięcia

  1. Konserwacja kompa - brak styku na złączach.

sam tego nie zrobie <— :frowning:


Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

stary, poczytaj na ktoryms poscie kamy_18 - nic dodac nic ujac.

To nie jest dobra ani trafna porada, chyba nie czytasz dokładnie postów, tere nie ma Twojego doświadczenia czy Kamci_18 i takie rzeczy należy brać pod uwagę.

Propnuję albo dobry serwis albo kogoś prywatnie, kto zna się na rzeczy, może masz kogoś doświadczonego ze znajomych.


Jeśli tak się dzieje z SP2 to zainstaluj XP z SP1 i poprawkami krytycznymi do niego, o ile nie masz możliwości skorzystania z propozycji wyżej.

:okulary:

hmm może to być także spowodowane błędem w systemie, otóż WinXP aby nie uszkodzić plików resetuje system zamiast wyświetlić blue ekran ( błąd krytyczny, etc. ) nie pamiętam niestety gdzie wyłączyć funkcję restartu, ale w tym oknie sa dane błędu m. in. plik który to powoduje, nr. błędu :slight_smile: