Samowolne rozłączanie się sieci

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc proszę o wyrozumiałość :wink: Mam straszny i uciążliwy problem. Kupiłem sobie laptopa(win vista) i jest to drugi PC jakiego posiadam w domu. Oczywiscie w takiej sytuacji jest chęć podłączenia 2 PC do jednej sieci. No i mam routera Linksys. Problem polega na tym, że po krótkim czasie (20-30 min) internet mi się sam rozłącza. Nie wiem gdzie jest źródło problemu. Podam jakieś informacje, które mnie niepokoją:

Stan: Połączenia lokalne

Połączenia IPv4 - Internet

Połączenia IPv6 - Ograniczone (to mnie bardzo niepokoi)

Laptopa tego mam od zaledwie 2 dni i nie mam pojęcia co robic, a strasznie niewygodne jest, gdy internet się co chwile rozłącza. Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc. Dziękuje z góry i pozdrawiam.

IPV6 o nie działa jeszcze nowy standart adresów IP

w twoim przypadku inteesuje cie standart IPv4 :wink:

No więc co mam zrobić? :frowning: teraz rozłączyło mnie po 2 godzinach! Trafia mnie to prosto w serce

Też miałem podobny problem. Mój ruter to WAG200G. Napisałem o tym do linksysa i napisali mi takie coś:

Szanowny Panie

Dziękuję za skorzystanie ze Wsparcia Technicznego firmy Linksys.

Bardzo prosze o wykonanie twardego resetu urzadzenia:procedura ta powinna przebiegać następująco:

- proszę przytrzymać przycisk reset znajdujący się z tyłu urządzenia przez 30 sekund

- następnie proszę wypiąć kabel zasilający trzymajac cały czas przycisk reset przez kolejne 30 sekund

- następnie proszę puścić przycisk reset i pozostawić urządzenie bez prądu przez około 5 minut.

Następnie bardzo prosze o upgrade firmwearu do najnowszej wersji dla Panskiej wersji sprzetowej.

Po upgradzie firmwearu bardzo prosze o ponowne wykananie twardego resetu urzadzenia.

Oprogramowanie znajdziesz na http://www-pl.linksys.com wsparcie > pliki do pobrania.

Do do wgrywania oprogramowania to musisz uwarzać żeby nie stracić zasilania, łączności (tylko przez kablel nie WiFi !!