Samozamykające się aplikacje i procesy!

Witam,

Proszę o sprawdzenie logów…

Ostatnio coraz częściej pojawiają mi się komunikaty o tym, że wystąpił błąd z aplikacją explorer.exe albo dsidebar.exe (pasek - sidebar) i musi zostać zamknęta. Więc się zamyka i muszę odpoczątku ją włączać.

Przy zamykaniu Windowsa pojawia się także komunikat o błędzie przy zamykaniu aplikacji dwwin.exe.

HijackThis

SilentRunners

Logi ogólnie są czyste.

Jeśli nie masz już programu BitComet to ciachnij poniższy wpis:

Zdebuguj błąd:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 327#797327

Zastanawia mnie ilość aktualnie uruchomionych procesów, które widać w logu z hijacka. Czy przypadkiem nie uciąłeś loga lub nie wyłączyłeś kilku procesów?

Programu BitComet używam.

Nic nie uciąłem ani nie wyłączałem. Może same się powyłączały tak jak explorer.exe i dsidebar.exe nieraz :slight_smile: A konkretnie o jakie procesy chodzi? W każdym bądź razie w nowym logu jest już więcej.

A propo http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=797327#797327 To mam zainstalować ten program: Debugging Tools for Windows czy sprawdzić temepratury i RAM?? Co do temperatur i RAM’u wszytstko jest ok. Myszy Logitech też nie mam. A tak w ogóle to ja nie mam Blue Screen’a i błedów typu: „Stop 0x1E” lub „Stop 0xc5”, więc nie wiem czy w ogóle pomoże bo to inny przypadek chyba.

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 11:26

Właśnie odkryłem kolejną dolegliwość:

Nie moge instalować programów w katalogu: Program Files na partycji C:. Przy instalacji różnych programów jakiś plik się nie chce skopiować lub folder utworzyć. Na innych katalogach instalacja tych samych rogramów przebiega poprawnie. :wink:

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 11:29

Juz zrobiłem z tymi instalacjami - ktoś mi wyłączył uprawnienia administratora. :wink: Jaki klops :smiley:

Log czysty, a procesów rzeczywiście jest już więcej.

Nadal widać wpis:

Oraz dodatkowo:

Czy sam ustawiałeś te restrykcje? Jeśli nie to usuń.

Masz przy pomocy programu Debugging Tools for Windows, którego obsługa jest przedstawiona w zlinkowanym temacie poszukać minidumpów i wkleić najlepiej zawartość kilku z nich tutaj. Po takim pliku minidump w dość łatwy sposób można odnaleźć przyczynę problemu.

Na wszelki wypadek możesz dokonać również pomiaru temperatur i pokazać je NAM, opis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88838

Wpis:

Wciąż jest, bo go nie usuwałem, ponieważ używam aplikacji BitComet. Ale jak pisze: (no file) to i tak moge kasować tak?

Wpis:

jest chyba wynikiem mojej konfiguracji systemu ;-).

Temperatur raczej nie będziecie mieli bo cały komputer jest firmy DELL, i prawie wszystkie czujniki zostały fabrycznie albo pousuwane albo poprostu niewbudowane (np. płyt główna). Ale zapewniam że temperatury są ok. W obudowie panuje temperatura poniżej pokojowej chyba ;-).

Log z programu Debugging Tools for Windows zaraz załącze.

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 23:52

Oto log:

Jak program jest to nie usuwaj wpisu O2 :wink:

ati3duag.dll problem ze sterownikami - Radeon Video Acceleration Universal Driver - zmień na nowsze, albo spobuj ze starszymi :wink:

Zainstalowałem stery proponowane przez ATI/AMD i problem dalej istnieje:

New log:

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 13:53

Mam jeszcze taki błąd w Windzie: Po każdym restercie, wylogowaniu itp. Kasują mi się ustawienia domyślnych programów (przeglądarka, klijent pocztowy). Możliwe, że jest to związane też z innym błędem, który już opisywałem: Wątek z tapetą.

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 13:56

Błąd z tapetą, i programami domyślnymi jest tylko na jednym - moim kącie, więc to nie jest sprawa konfoguracji systemu, a co najwyżej konfiguracji konta albo jakiegoś robaka czy innego szpega.

Złączono Posta : 14.02.2007 (Sro) 14:25

Teraz zainstalowałem starszą wersję sterownnika - taki sam efekt. Może nie można instalować sterów ATI/AMD, tylko np. Omegi.

The newest log:

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 20:55

Po godzinach spędzonych na edytowaniu wartości różnych kluczy w rejestrze, wykonykowaniu różnych poleceń w konsoli przypadkiem odkryłem jaka aplikacja zmienia wartość w rejesztrze a jednocześnie moją tapetę. W bocznym pasku narzędziowym - sidebar zainstalowany był panel do obsługi wirtualnych pulpitów - to właśnie on. Nie wiem jak mogłem nie wpaśc na coś tak oczywistego. :wink:

Pozostał jeszcze problem z domyślną przeglądarką. Troche mnie denerwuje to, że kiedy włączam Operę ciągne musze klikać żeby przglądrką domyślną była włąsnie ona.

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 21:35

No jak już cos idzie to wszytko? Z domyslna przeglądarką tez już problem rozwiązany :wink: