Samozawieszanie, wyłaczanie kompa

Mój komp chyba od wczoraj zawiesza się co chwile i za każdym razem trzeba restartowac :confused: poza tym bywa tak, że się sam wyłaczy w pewnym momencie i raptownie urochomi od nowa :frowning: co jest wkurzające… a jeszcze do tego od jakiegoś tygodnia przy samym włączaniu strasznie “buczy” jeśli można to nazwać buczeniem, on wręcz wyje :frowning: nie wiem co się dzieje…poza tym przy każdym właczeniu kompa wyskakuje błąd Microsoft Windows…

…zasilacz do wymiany -> system do przeinstalowania…

To co dzieje się z Twoim komputerem to zapewne wina zasialacza; te ciągłe restarty spowodowały jakieś błędy, które Ci teraz wywala system.

dopiero wymieniałam, jakieś pół roku temu spaliły mi się te pierdoły i wszystko wymieniałam i znów? :frowning:

A może to kwestia tego, że nie stoi stabilnie. Przytrzymaj go i zobacz czy nadal będzie wył; jeżeli tak to napewno wina zasilacza. A jaki masz zasialacz lub ile zapłaciłaś za niego ?? :lol:

hmm… nie pamietam dokładnie w kazdym razie ogólny koszt to yło ponad 1000 zł hmmm… nie wiem co jest, niby stoi normalnie

"1000 zł" za sam zasilacz ?

chyba cos Ci sie pomylilo :slight_smile:

a ja sie pytam co ma cena do jakosci zasilacza?

  • jestes pewien ze buczenie pochodzi od zasilacza ? sprawdz wentylatory - czy obracaja sie - byc moze to one “bucza” Jezeli wentylatory zle dzialaja moze to byc przyczyna szybkiego grzania sie komputera ktora to prowadzi do jego restartow i wylaczen - monitoruj temperatry.

…cena do jakości zasilacza - > dużo !!

Chyba, że jest się wyjątkowym bezmózgiem i płaci grubą kasę za kit.

wazna jest marka i jakosc wykonania a nie cena - nie mierz jakosci podzespolow komputera cena

…tak; tylko że zazwyczaj DOBRA marka kosztuje, ale też często jest i tak, że płacisz za samą markę.

Złączono Posta : 17.02.2006 (Pią) 13:47

…morał z tego taki, że trzeba mieć trochę w głowie i przede wszystkim wiedzieć za co się płaci.

obracają ale tajk jakoś dziwnie… :confused:

a TY milusia89 z dyskiem to masz wszystko OK ?? Może to on tak hałasuje (ale bez przesady - wyje) :smiley:

no to znasz juz przyczyne

buczenie jest oznaka zle dzialajacych wentylatorow

wentylator co najwyzej moze szumic ale nie buczec

  • przeczysc je dokladnie… sprawdz “recznie” czy skrzydelka wentaltorw sie lekko obracaja - nie powinnas poczuc zadnego oprou… w ostatecznosci zanies je do serwisu lub kup nowe.

Można dokładniej ?? :smiley:

Skoro je już widziałaś to jesteś chyba w stanie powiedzieć czy to one hałasują ?? !!

w porzącdku

ja tam ręki nie wsadze :stuck_out_tongue:

“ja tam ręki nie wsadze”

wylacz komputer,

odlacz zasilanie,

zdejmij obudowe,

sprawdz wentylatory od:

  • procesora

  • zasilacza

  • od karty graficznej (jezeli tam jest)

  • dodatkowe wentylatory jezeli zostaly zamontoawane

W ostatecznosci - jezeli sama boisz sie ingerencji we wnetrznosci komputera - popros znajomego - a najlepiej bedzie udac sie z cala “skrzynka” do dobrego serwisu gdzie na pewno sobie z tym problemem poradza :slight_smile: