Samsung 226BW, 226CW <-> 215TW lub inny - wybór->pr

Witam

Od paru dni szukam i czytam różne artykuły o wyborze monitora LCD itp.

A im więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać :stuck_out_tongue:

Ostatecznie zawęziłem krąg poszukiwań do matryc powyżej 20’’, najlepiej panoramicznej o rozdzielczości 1680x1050. Cena powiedzmy do 1400 max 1500 zł.

Znalazłem praktycznie idealny model: Samsung 215TW na matrycy S-PVA ale kosztuje minimum 1800 zł no i model praktycznie już niedostępny w sklepach.

Uwage zwróciłem więc w kierunku matrycy TN i Samsunga 226BW (ok 1160 zł). Ogólne opinie tego modelu są całkiem obiecujące ale na horyzoncie pojawił się już model 226CW - parametry niby te same ale widocznie w czymś lepszy skoro kosztuje już prawie 1500zł.

Oba są 22’’.

Ma ktoś Samsunga226CW i potrafiłby porównać go z 226BW?

350 zł piechotą nie chodzi i wydawanie sporo więcej na monitor o podobnych parametrach mija się z celem.

Monitor będzie wykorzystywany głównie do pracy z tekstem,pracy w windowsie, od czasu do czasu z grafiką (tworzenie stron www), rzadziej (2-3 razy w tygodniu) do obejrzenia filmu i bardzo rzadko do gier.

Do takich zastosowań matryca TN wydaje się wystarczająca.

Wolałbym monitor z nowszą matrycą ale znajdzie się coś godnego polecenia na nowszych matrycach , ponad 20’’ (najlepiej 21-22), 1680x1050 i do max 1400-1500zł ?

Gateway odpada - wystarczająco dużo niepochlebnych łagodnie mówiąc opinii jest o nim.

Dobrze byłoby gdyby monitor który ewentualnie polecicie był w ofercie sklepu: http://www.acris.pl/searchsort.do?cid=16

bo w nim chciałbym kupić monitorek.

ewentualnie z Vobisu: ale tam mają dośc drogo i wybór ograniczony tylko do Samsunga, HP i Eizo

ciekawy i tani:

http://allegro.pl/item255607685_piekny_ … gw36m.html

wiem że tani ale gateway odpada jak juz pisalem

sporo ludzi skutecznie go odradza a nie mam zamiaru wydawać tyle PLN i modlić się żeby akurat moj monitor ktory zamowie byl w pelni sprawny

gwarancja jest wprawdzie ale wymiana/naprawa trwalaby zbyt dlugo

dlatego zorientuj się czy w twoim mieście można go kupić i przed zakupem dokładnie go obejrzeć… sądząc po popularności aukcji i sprzedanych egzemplarzach to dobry zakup, możesz też napisać do kilku osób maila z prośba o info jak monitor się sprawuje…

znalazłem w Łodzi

http://www.lucky-star.com.pl/index.php? … odukt=3535

ale za 1399 zł…

jeszcze poszukaj (ceneo.pl) itp, każdy monitor może mieć bady nawet najdroższy. aby być pewnym trzeba kupić osobiście z podłączeniem na miejscu i przetestowaniu.

ok, poszukam tego gatewaya ale szczerze mówiąc wolałbym uznaną markę

do 1500 zł nie znajdzie się inny wart polecenia spełniający moje wymagania podane w pierwszym poście?

coś się znajdzie

http://allegro.pl/item257195014_krol_mo … jery_.html

porządne mońki na PVA to koszt 2tyś.

ale ten co teraz podałeś to też Gateway :slight_smile:

Samsung 215TW byłby idealny dla mnie chyba ale troche za drogo jednak i po drugie model ten już jest w większości wyprzedany, musiałbym zamawiać gdzieś po polsce a w przypadku monitora najlepiej jest jednak zobaczyć go na żywo, przetestować i dopiero kupić

bo to SAMSUNG w obudowie GETEWAY :P:P w aukcji to jest napisane - na prawdę warto jakby mnie było stać na niego to bym go brał.

nie zdziwiłbym się że ten Geteway był na tej samej matrycy…

Bo ten gateway jest własnie dokładnie na tej samej matrycy co Samsung 215TW :slight_smile:

ale sama matryca nie to nie wszystko.

co firma to firma. gateway jakos malo znana jest.

matryce wzięli od samsunga a przy robieniu elektroniki mogli coś spieprzyć skoro jest tyle negatywnych komentarzy o nim.

równie dużo jest komentarzy bardzo zadowolonych nabywców.

ryzyko jest spore

ja bym zaryzykował i 600zł w kieszeni :slight_smile:

lub 1200 w plecy :stuck_out_tongue:

ja kupiłem używanego lapa za 1,5 ze stanów, podjąłem ryzyko i jestem z tego lapka bardzo zadowolony - w tej cenie mógłbym kupić mediona, fs czy acera badziewiaka a mam COMPAQ ;-). bierz tego getewaya :slight_smile:

to mówisz że lepiej ryzykować strate kasy i brac gatewaya niż samsunga 226BW na miejscu w porządnym sklepie?

widać że jesteś zagorzałym zwolennikiem nowych typów matryc bo wszedzie odradzasz TN :]

nie stracisz kasy bo sprzęt możesz zwrócić w ciągu 7 dni od zakupu bez żadnych kosztów ubocznych, monitor jest na gwarancji door 2 door czyli w razie problemu serwis przyjeżdża i zwraca sprzęt na swój koszt.

to zależy od budżetu, osobiście mam od lat crt 19 :slight_smile: twój pozwala na kopno na nowszej matrycy, kiedyś kupiłem dla kogoś getewaya to była 15tka (kilka lat temu) i do tej pory działa bez zarzutu.

dzisiaj odpisali mi z siriusa że mają tego samsunga 215TW za 1789 zł z dostawą gratis.

czytałem opinie o nim wczoraj i 99% ludzi go poleca (ten 1% to gracze online którym podobno doskwiera input lag)

niemniej jednak wolałbym go wcześniej zobaczyć w akcji ale w Łodzi nigdzie go nie ma.

gateway kusi to mam prawie 600 zeta w kieszeni.

i znów nic nie wiem :stuck_out_tongue: a juz bylem prawie zdecydowany wczoraj na samsunga 226BW :stuck_out_tongue:

bierz geteway’a to ta sama matryca :D:D :P:P

Nowa matryca nie oznacza pva/mva/s-ips itp., zauważ jakie te monitory z matrycami pva są klocowate i ciężkie… Nie wiem czy oglądałeś te monitory z bliska ale coś takigo jak złe odwzorowanie kolorów na matrycach TN nie istnieje i jest legendą wprowadzoną przez samsunga na potrzeby sprzedarzy nowych matryc pva… Obraz się nie różni, a jeśli nie wiesz to w tn 2ms czas reakcji to gtg (szary do szarego), przy pva masz 8ms też gtg więc ten parametr ma poprostu gorszy… przy pełnym wygaszeniu i rozpaleniu różnica maleje, ale jednak… Odradzanie TN matryc zawsze i wszędzie to głupota… i ten gateway i tamto “super” benq to straszne kloce, szczególnie jak sobie je porównuje do samsunga bf940 który stoi u mnie przy drugim komputerze… Tak czy siak chińskie mp3’ki niby są na wyśmienitych podzespołach samsunga a psują się nonstop… wnioski wyciągnijcie sami…

nareszcie ktoś kto nie odradza TN :smiley:

Mariosti* jaki monitor polecałbyś z następujących:

Samsung 226BW

Samsung 2232BW

Samsung 2032BW ?

Jeśli żaden z tych to jaki inny?