Samsung 226BW, 226CW <-> 215TW lub inny - wybór->pr

(system) #1

Witam

Od paru dni szukam i czytam różne artykuły o wyborze monitora LCD itp.

A im więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać :stuck_out_tongue:

Ostatecznie zawęziłem krąg poszukiwań do matryc powyżej 20'', najlepiej panoramicznej o rozdzielczości 1680x1050. Cena powiedzmy do 1400 max 1500 zł.

Znalazłem praktycznie idealny model: Samsung 215TW na matrycy S-PVA ale kosztuje minimum 1800 zł no i model praktycznie już niedostępny w sklepach.

Uwage zwróciłem więc w kierunku matrycy TN i Samsunga 226BW (ok 1160 zł). Ogólne opinie tego modelu są całkiem obiecujące ale na horyzoncie pojawił się już model 226CW - parametry niby te same ale widocznie w czymś lepszy skoro kosztuje już prawie 1500zł.

Oba są 22''.

Ma ktoś Samsunga226CW i potrafiłby porównać go z 226BW?

350 zł piechotą nie chodzi i wydawanie sporo więcej na monitor o podobnych parametrach mija się z celem.

Monitor będzie wykorzystywany głównie do pracy z tekstem,pracy w windowsie, od czasu do czasu z grafiką (tworzenie stron www), rzadziej (2-3 razy w tygodniu) do obejrzenia filmu i bardzo rzadko do gier.

Do takich zastosowań matryca TN wydaje się wystarczająca.

Wolałbym monitor z nowszą matrycą ale znajdzie się coś godnego polecenia na nowszych matrycach , ponad 20'' (najlepiej 21-22), 1680x1050 i do max 1400-1500zł ?

Gateway odpada - wystarczająco dużo niepochlebnych łagodnie mówiąc opinii jest o nim.

Dobrze byłoby gdyby monitor który ewentualnie polecicie był w ofercie sklepu: http://www.acris.pl/searchsort.do?cid=16

bo w nim chciałbym kupić monitorek.

ewentualnie z Vobisu: ale tam mają dośc drogo i wybór ograniczony tylko do Samsunga, HP i Eizo

(Technik Elektro) #2

ciekawy i tani:

http://allegro.pl/item255607685_piekny_ ... gw36m.html

(system) #3

wiem że tani ale gateway odpada jak juz pisalem

sporo ludzi skutecznie go odradza a nie mam zamiaru wydawać tyle PLN i modlić się żeby akurat moj monitor ktory zamowie byl w pelni sprawny

gwarancja jest wprawdzie ale wymiana/naprawa trwalaby zbyt dlugo

(Technik Elektro) #4

dlatego zorientuj się czy w twoim mieście można go kupić i przed zakupem dokładnie go obejrzeć... sądząc po popularności aukcji i sprzedanych egzemplarzach to dobry zakup, możesz też napisać do kilku osób maila z prośba o info jak monitor się sprawuje...

(system) #5

znalazłem w Łodzi

http://www.lucky-star.com.pl/index.php? ... odukt=3535

ale za 1399 zł....

(Technik Elektro) #6

jeszcze poszukaj (ceneo.pl) itp, każdy monitor może mieć bady nawet najdroższy. aby być pewnym trzeba kupić osobiście z podłączeniem na miejscu i przetestowaniu.

(system) #7

ok, poszukam tego gatewaya ale szczerze mówiąc wolałbym uznaną markę

do 1500 zł nie znajdzie się inny wart polecenia spełniający moje wymagania podane w pierwszym poście?

(Technik Elektro) #8

coś się znajdzie

http://allegro.pl/item257195014_krol_mo ... jery_.html

porządne mońki na PVA to koszt 2tyś.

(system) #9

ale ten co teraz podałeś to też Gateway :slight_smile:

Samsung 215TW byłby idealny dla mnie chyba ale troche za drogo jednak i po drugie model ten już jest w większości wyprzedany, musiałbym zamawiać gdzieś po polsce a w przypadku monitora najlepiej jest jednak zobaczyć go na żywo, przetestować i dopiero kupić

(Technik Elektro) #10

bo to SAMSUNG w obudowie GETEWAY :P:P w aukcji to jest napisane - na prawdę warto jakby mnie było stać na niego to bym go brał.

nie zdziwiłbym się że ten Geteway był na tej samej matrycy...

(system) #11

Bo ten gateway jest własnie dokładnie na tej samej matrycy co Samsung 215TW :slight_smile:

ale sama matryca nie to nie wszystko.

co firma to firma. gateway jakos malo znana jest.

matryce wzięli od samsunga a przy robieniu elektroniki mogli coś spieprzyć skoro jest tyle negatywnych komentarzy o nim.

równie dużo jest komentarzy bardzo zadowolonych nabywców.

ryzyko jest spore

(Technik Elektro) #12

ja bym zaryzykował i 600zł w kieszeni :slight_smile:

(system) #13

lub 1200 w plecy :stuck_out_tongue:

(Technik Elektro) #14

ja kupiłem używanego lapa za 1,5 ze stanów, podjąłem ryzyko i jestem z tego lapka bardzo zadowolony - w tej cenie mógłbym kupić mediona, fs czy acera badziewiaka a mam COMPAQ :wink:. bierz tego getewaya :slight_smile:

(system) #15

to mówisz że lepiej ryzykować strate kasy i brac gatewaya niż samsunga 226BW na miejscu w porządnym sklepie?

widać że jesteś zagorzałym zwolennikiem nowych typów matryc bo wszedzie odradzasz TN :]

(Technik Elektro) #16

nie stracisz kasy bo sprzęt możesz zwrócić w ciągu 7 dni od zakupu bez żadnych kosztów ubocznych, monitor jest na gwarancji door 2 door czyli w razie problemu serwis przyjeżdża i zwraca sprzęt na swój koszt.

to zależy od budżetu, osobiście mam od lat crt 19 :slight_smile: twój pozwala na kopno na nowszej matrycy, kiedyś kupiłem dla kogoś getewaya to była 15tka (kilka lat temu) i do tej pory działa bez zarzutu.

(system) #17

dzisiaj odpisali mi z siriusa że mają tego samsunga 215TW za 1789 zł z dostawą gratis.

czytałem opinie o nim wczoraj i 99% ludzi go poleca (ten 1% to gracze online którym podobno doskwiera input lag)

niemniej jednak wolałbym go wcześniej zobaczyć w akcji ale w Łodzi nigdzie go nie ma.

gateway kusi to mam prawie 600 zeta w kieszeni.

i znów nic nie wiem :stuck_out_tongue: a juz bylem prawie zdecydowany wczoraj na samsunga 226BW :stuck_out_tongue:

(Technik Elektro) #18

bierz geteway'a to ta sama matryca :D:D :P:P

(Mariosti*) #19

Nowa matryca nie oznacza pva/mva/s-ips itp., zauważ jakie te monitory z matrycami pva są klocowate i ciężkie... Nie wiem czy oglądałeś te monitory z bliska ale coś takigo jak złe odwzorowanie kolorów na matrycach TN nie istnieje i jest legendą wprowadzoną przez samsunga na potrzeby sprzedarzy nowych matryc pva... Obraz się nie różni, a jeśli nie wiesz to w tn 2ms czas reakcji to gtg (szary do szarego), przy pva masz 8ms też gtg więc ten parametr ma poprostu gorszy... przy pełnym wygaszeniu i rozpaleniu różnica maleje, ale jednak... Odradzanie TN matryc zawsze i wszędzie to głupota... i ten gateway i tamto "super" benq to straszne kloce, szczególnie jak sobie je porównuje do samsunga bf940 który stoi u mnie przy drugim komputerze.... Tak czy siak chińskie mp3'ki niby są na wyśmienitych podzespołach samsunga a psują się nonstop... wnioski wyciągnijcie sami...

(system) #20

nareszcie ktoś kto nie odradza TN :smiley:

Mariosti* jaki monitor polecałbyś z następujących:

Samsung 226BW

Samsung 2232BW

Samsung 2032BW ?

Jeśli żaden z tych to jaki inny?