Samsung 530U3C - instalacja Linuxa

Kiedyś na dobrychprogramach - http://www.dobreprogramy.pl/Zrob-pan-cegle-powazny-problem-z-Linuksem-i-UEFI-na-nowych-laptopach-Samsunga,Aktualnosc,38963.html ukazał się news o tym, że laptopy Samsunga, próbując uruchomić Linuxa “zamieniają się w cegłę”. Chciałbym zakupić model 530U3C, jednak muszę mieć na nim zainstalowanego i Windowsa, i Linuxa (najlepiej Mint’a). Mam do Was dwa pytania: z artykułu wynika, że wydano już poprawki, ale nie wiadomo, które dystrybucje je już mają zaimplementowane, moje pytania brzmi jaka wersja jądra ma już w sobie poprawki i które dystrybucję mogę na nim spokojnie zainstalować. Drugie pytanie to czy jak zainstaluję inny system, to czy mogę stracić gwarancję na niego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Nie jestem pewien, ale zdaje się że dopiero jądra wydane po 30.01 mają wprowadzone poprawki, a Mint, z tego co pamiętam, ma jądro 3.2.0-17, wydane ponad rok temu. Tutaj znów potrzebuję potwierdzenia, dopiero późniejsze wersje 3.7 mają wprowadzoną tą poprawkę. Niestety, nie przychodzi mi do głowa żadne distro, które ma tak aktualny kernel.

Zdaje się, że musisz czekać na wydanie Minta 15

A czy ktoś się orientuję i mógłby mi prostymi słowami wytłumaczyć, jak włączyć wspomniany w artykule Compatibility Support Module oraz “do linijki uruchamiania kernela w konfiguracji bootloadera dopisać samsung-laptop.blacklist=yes”? Jak rozumiem wtedy nie powinno być problemów?