Samsung 640 GB nie działa- PROBLEM

Witam.

Dzisiaj w nocy, podczas gdy ja spałem mój dysk przestał działać. Gdy się obudziłem usłyszałem jedynie dziwne dźwięki. Twardziel przy włączeniu komputera wydaje kilkanaście dziwnych dźwięków. Wygląda to tak, jakby talerze w środku próbowały się rozkręcić, ale coś je blokuje, zwalniają i od początku to samo. Tak się dzieje kilka razy, w krótkim odstępie czasu, po czym cały dysk się wyłącza… i tyle… Dość dziwne jest też to, że nawet nie mogę włączyć biosa, bo na monitorze pokazuje się tylko pierwsze czarne okno zaraz po włączniu PC z jednym jakimś napisem… nic więcej. Czy wie ktoś może co jest grane??

Druga sprawa to taka, że najprawdopodobniej będę odsyłał dysk do serwisu…mam go od jakiś 3-4 miesięcy, więc jest dość nowy i gwarancja jest… Mam pytanie… Czy mogę śmiało odesłać dysk, jeśli mam na nim (w sumie dość niewielkie) ilości ściągniętej z Neta muzyki i filmów?? Czy jak odeślę do serwisu i zobaczą, że takie pliki znajdują się na dysku, mogę mieć problemy??

kwestia dysku, w oopisu wynika problem z elektroniką, spróbuj wymienić taśmę sata + sprawdzić czy zasilanie jest prawidłowo osadzone, jeśli to zawiedzie - serwis, w kwestii drugiej serwisy raczej nie zwracają uwagi na dane na dysku, zwłaszcza gdy jest on uszkodzony :slight_smile: (pewnie poza wścibskimi).

jeżeli dysk wydaje metaliczne dźwięki to bez zastanowienia wysyłaj do serwisu. to usterka mechaniczna. wymienią ci go bez problemu.

OK. Dzięki za szybką odpowiedź.

Wydaje mi się, że zasilanie jest OK, bo coś tam się zaczyna kręcić, ale warto sprawdzić.

Tylko zastanawia mnie to, dlaczego nie mogę biosu włączyć… Przecież jeśli dysk by nie działał/nie wykrywałoby go, to do momentu możliwości odpalenia biosu Pc powinien się włączyć, prawda?

uszkodzona elektronika często “blokuje” start BIOSU (bardzo często gdy jest spalona).

Sprawdziłem zasilanie i wszystko JEST OK. Pozostaje mi odesłać dysk do serwisu… Szkoda tylko, że za przesyłkę płacić będę już JA i będzie się to ciągnąć dość długo:/

Dźwięki jakie dochodzą z dysku są jak najbardziej mechaniczne. Najpierw dyski zaczynają się rozkręcać, ale też jakoś dziwnie, tak jakby lekko ocierały o siebie, a potem jest głośniejszy dźwięk ich zatrzymania i ponownego rozpędzania… :shock: :-x

Dzięki za pomoc.