Samsung 940nw czy warto?

w media markt jest ten monitorek za 549zl… powiedźcie mi czy warto? najbardziej to potrzebuje go do filmów, no i oczywiście do internetu. Piszecie że się źle ogląda strony…dlaczego? czy jest naprawdę tragicznie? warto kupić taki monitorek? samsung to chyba dobry wybór prawda? czy lepiej zainwestować w coś innego.

proszę o szybką odpowiedź… by mi sprzętu nie wykupili:)

a jeszcze jedno… ten monitor nie ma złącza Dvi prawda? o co z tym chodzi… czy jest duża różnica w obrazie? na karcie mam to łącze…

NA DVI masz zawsze obraz maksymalnej jakości, na dsub trzeba wszystkie parametry wyświetlania ustawiać, ale jak się dobrze ustawi to ciężko zauważyć różnice nawet “chcąc” je widzieć.

A co do monitora to (o zgrozo) bardzo dobra cena, a sam monitor ma przyzwoitą rozdzielczość (pulpit powinien chodzić w natywnej rozdzielczości aby obraz był ostry). Za tą cenę warto.

od tego są specjalne pomiary oraz analizatory szumów, w codziennym użytku nie ma różnicy ale u zaawansowanego grafika/desinera/dtp-owca różnica jest zauważalna ale w większości przypadków owy zaawansowany pracuje na crt lub na lcd za 5-10tyś :-).

wiec mówicie że za tą cenę to warto? a jak w takim monitorze z kolorami…? będą jakieś w miarę fajne i soczyste? czy ponure? orientujecie sie?

więc jeśli to złącze Dvi nie robi aż tak wielkiej różnicy to chyba się skusze na ten sprzęcik. Cena jest fajna i strasznie kusi… no i to samsung z gwarancja na 3 lata

chciałem go kupić ale mam większy i lepszy…

jakby miał DVI to by był doskonały…

ma TN czyli kolory będą nie takie ale monitory z matrycami MVA albo PVA są okropnie drogie…

tylko rozdziałka mogła być większa ale 1440x900 jest nawet spoko

czas reakcji 5ms czyli jak za tą cene to SUPER!

niektóre mają 60ms ale one są po 300zł :stuck_out_tongue:

Pójdź do sklepu i obejrzyj go w akcji, innaczej nie dowiesz się jak wygląda wyświetlany na nim obraz :]