Samsung Chronos 7 z prockiem i7 nie daje rady HD

Witam,

udalo mi sie kupic Samsunga Chronosa z i7, 8gb ram, grafika 6750 ATI 1gb za 600 funtów w Polsce kosztuje 5000pln, czyli okazja.

Sprzet sprawuje sie wyjatkowo fatalny, w ciagu jednego dnia mialem 7razy blue screena?!? Wywala nawet podczas ogladania youtube w hd,

co najlepsze stery do karty sá tylko na stronie samsunga i reinstalka nic nie pomaga. Podczas odtwarzania filmów w hd widac pasy no po prostu tragedia.

Nie spodziewalem sie ze sprzet z taka konfiguracja moze byc tak kiepski…

Zastanawiam sie czy reinstalka systemu na32bity cos zmieni?

Czy da sie jakos usprawnic karte, ew co zrobic zeby to naprawic?

Bede wdzieczny za sugestie.

  1. Przeinstalowywałeś system?

  2. Odpal Live CD np. Ubuntu i sprawdź jak działa. Jeśli nie ma poprawy - wina sprzętu.

Jak widać - to się dopiero okaże czy to “okazja” - no chyba że masz na niego gwarancję - wtedy wysyłka do serwisu. Jeśli nie ma gwarancji - to znaczy że okazyjnie wtopiłeś. <- oczywiście powyższe opieram na fusach z kawy jako że nie byłeś łaskaw podać treści komunikatów STOP

(32 bitowy system nie obsłuży ci 8 GB RAM)

Jeśli masz go od niedawna to myślę, że reinstall systemy byłby najlepszy. 64bity, bo przy 32 tylko 3GB RAM Tobie pokaże. Do tego możesz podać treści błędów. BSOD’ów

Reinstalowalem system i teraz reinstaluje stery do karty raz jeszcze, jak nie to idzie do naprawy. Szkoda mi go oddawac i zabrac kase bo w tej cenie z taka specyfikacja trudno by bylo cos znalezc.

Podam tresci bsod jak tylko znajde w googlach co to jest :slight_smile:

p.s gwarancje mam na 3 lata i moge go zwrócic do sklepu w kazdej chwili i oddaja mi kase bez pytania.

BSOD - Blue Screen Of Death.

Może Ci się przyda:

http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Sam musiałem skorzystać.

onet12 , z jakiego nośnika do reinstalacji korzystałeś? Firmowego od Samsunga? Partycja recovery?

Nie przetestowałeś laptopa na Ubuntu, przez co zdecydowanie utrudniasz sprawę.

Dzieki za informacje, zecydowalem sie odniesc go na naprawe gwarancyjna niech sie chlopaki w serwisie pomecza.

Zaoferowano mi to dzisiaj, 7do 10 dni i ma byc zrobiony.

Mam drugiego lapka wiec mi sie nie pali.

Pozdrawiam.

onet12 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif