Samsung E350 i ubuntu


(kwasior) #1

Mam samsunga E350E i kabel usb do niego.Gdy wkładam kabel do kompa i telefonu nic sie nie dzieje.Są jakieś sterowniki do tego tela? :?


(Rkolodziejak) #2

Muszę cię zmartwić. Niestety podłączanie i wymiana danych pomiędzy komórką a linuxem nadal pozostaje problemowa a nawet niemożliwa.

Są różnego rodzaju programy np Obex czy ComSams (ten ostatni akurat typowo do samsungów ale wymaga kompilacji i nie działa generalnie pod QT, najlepiej z konsoli :P) które mogą pomóc, niestety ich funkcjonalność jest mocno ograniczona a błędy sypią się dziesiątkami :frowning:

Generalnie telefon powinien zostać wykryty po podłączeniu ( możesz sprawdzić wydając w konsoli polecenie lsusb lub popatrzeć w logach /var/log/messages ) jednakże na tym prosta sprawa się kończy.

Możesz próbować zainstalować Samsung PIMS pod wine (to oryginalny soft ze strony samsunga pod windows) jednakże z tego co się orientuję to będzie ciężko.

Ja mam nokię i na obexie po długich mękach, edytowaniu plików konfiguracyjnych, kombinowaniu itd zadziałało ale tylko raz na trzy można coś przesłać. W pozostałych przypadkach jest zawieszka albo po prostu nic się nie dzieje.

Znalazłem coś takiego (co prawda nie pod ubuntu ale linux to linux może coś ci przyjdzie do głowy)

http://strefamandrivy.pl/forum/viewtopic.php?p=57369

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=14758


(matiit) #3

Jeśli polegniesz to zainstaluj Vmware a na nim windowsa.

Ja tak mam ze swoim tel