Samsung Hd642JJ problem z partycjami

(Mateusz 931) #1

Witam

Mam nowy dysk HD642JJ. Robię partycje w Gparted, włączam płytkę z windowsem i chcąc zainstalować system widzę jedyne 150Gb do wyboru i jedną partycję C. Próbowałem zainstalować nawet na niej ale nigdy instalacja nie dochodzi do końca (zacina się przy kopiowaniu plików po formatowaniu)... czy macie jakieś pomysły, dlaczego nie widzi zrobionych partycji ? Dysk jakby ich nie zapisywał. twardziela wykrywa dobrze, przy sprawdzaniu sectorów znalazło mi 1 bad, może to przez to ?

(Rivon) #2

Moim zdaniem stwórz partycje podczas instalacji systemu. Jeśli miałby 1 bad sektor to zastąpił by go nowym, jeśli to nowy dysk.

(Joni987) #3

Spróbuj stworzyć małą partycję typu 5GB i zobacz czy system Ci się na niej zainstaluje.

(Mateusz 931) #4

Tylko, że przy instalacji nie widać w ogóle wolnego miejsca. Jest jedna partycja 150Gb i nie ma obszaru nie podzielonego. Tak jakby dysk miał 150Gb jedyne :confused:

-- Dodane 07.03.2009 (So) 13:15 --

Czy nikt nie ma żadnego pomysłu ? Może jakaś zworka potrzebna ?

(Joni987) #5

Możliwe że jest uszkodzony akurat sektor rozruchowy NTFS lub coś innego ważnego odpowiadającego za to żeby partycja była widzialna w instalatorze windows. Spróbuj odzyskać partycję programem TestDisk

Instrukcja