Samsung Link przestaje dzialać i obciąża w 25% procesor

Dzień dobry,

Mam duży problem z oprogramowaniem Samsung Link przy pomocy którego udostępniane są multimedia dla urządzeń Samsunga (w moim przypadku dla telewizora). Gdy miałem Win 7 wszystko działało przez prawie 2 lata bardzo dobrze. Po upgrade do Win 10 i aktualizacji oprogramowania ESET SS do najnowszej wersji mój telewizor przestał widzieć mój komputer. W ustawieniach programu “ustawienia połączenia z pobliskimi urządzeniami” znikła nazwa mojego komputera oraz foldery które udostępniłem.

Próbowałem odistalować program i ponownie go zainstalować. Pomagało do czasu pierwszego max 2 restartu komputera. Kasowałem też foldery instalacyjne, zaktualizowałem też jave do najnowszej wersji i dalej nic. Domyślna przeglądarka to FF - ale nie wydaje mi się że to ona jest winowajcą.

Dodatkowo proces AllShareFrameworkDMS.exe obciąża mój procesor w 25% ;-(

 

Przeczytałem ponownie co napisałem :wink: i mnie natchnęło. Odinstalowałem Samung Link i usunąłem wszelkie reguły które były związane z aplikacją z ESET’a. Restart, usunięcie folderów instalacyjnych + z profilu użytkownika - ponowny restart i instalacja programu. Pomogło - ale połowicznie - telewizor widział katalogi bez plików (wszystkie żądania dostępu przez ESET zaakceptowane). Ponownie odinstalowałem Samsung Link, restart i ponowna instalacja i teraz działa ;-).

Co było przyczyną problemów? Wg. mnie kilka rzeczy, podejrzewam że pośrednio java (były 2 wersje), i eset - zdublowane reguły (?).

Jakie mogę zasugerować rozwiązanie przy podobnych problemach? - wyczyszczenie reguł w firewall, reinstalacja javy + usunięcie cache, odinstalowanie oprogramowania Samsung Link i usunięcie katalogów z program files i katalogu użytkownika.