Samsung N130 - Pobór prądu

Witam! Mam jedno krótkie pytanie. Chcę kupić przetwornicę samochodową i podłączyć do niej zasilacz od N130, by móc korzystać z komputera jako nawigacji. Ile watów prądu pobiera ten netbook? Szukałem w Google, ale znajdowałem sprzeczne odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Sprawdź maksymalną ilość watt na zasilaczu. Tak będzie najbezpieczniej.

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-07/6 … z.png.html

To ten zasilacz. Dobrze czytam, że 85 watów?

Nie, moc pobieranego prądu oznacza się za pomocą wielkiej litery “W” a takiej tam nigdzie nie widzę ,oprócz tej na dole w jakimś symbolu, który prawdopodobnie oznacza moc wyjściową zasilacza 40 wat.

Maksymalna moc wyjściowa tego zasilacza to około 40 wat (19 V x 2,1 A), pobierana z sieci to pewnie nie więcej niż 60-65 wat. Przetwornica o mocy 80 - 100 wat wystarczy bez problemu do zasilenia tego lapka.

Czyli 75 watowa przetwornica powinna wystarczyć?

Tak, też się zmieścisz, warto zawsze kupić o trochę większej mocy, bo może będziesz miał potrzebę podłączenia dodatkowo innego urządzenia.

Acha. Ok. Czyli warto dołożyć 5zł do 100 watowej? I jeszcze jedno: Czy jeżeli mam mocniejszą przetwornicę, ale nie wykorzystuję w pełni jej mocy, to ona i tak pobiera z gniazdka 100W, czy tylko tyle ile wykorzystuje podłączone urządzenie?

Nie, to tak samo jak z zasilaczem komputerowym - pobiera tyle co urządzenia do niego podłączone wymagają (+ kilka/kilkanaście % więcej bo nie ma sprawności 100%) Tak samo Twój lapek nie pobiera z zasilacza ciągle 40 W, bo to jest maksymalna wydajność tego zasilacza.

Czyli niezależnie, czy podłączę lapa do zasilacza 75 czy 100, pobierze tyle samo?

Tjaaa…