Samsung NP350E5C Nie startuje

(Bartosz Nowak 20) #1

Witam

Mam poważny problem z moim Samsung Samsung NP350E5C, wczoraj chciałem zainstalować mu system z płyty w tym celu wszedłem do bios, ustawiłem botowanie i laptop padł. Pokazuję się logo SAMSUNG i po tym od razu czarny ekran, jedyną drogą uruchomienia systemu jest każdorazowo wchodzenie do bios podczas chęci uruchomienia systemu, potem przejście do zakładki Exit > Boot Override > oraz wybraniu dysku hdd w moim przypadku Hitachi. Inaczej nie da się uruchomić komputera. Czy jest jakiś sposób aby to naprawić ? 

Niestety gwarancja przepadła 2 tyg temu :/ 

Aktualnie wgrany Windows 8

Dziękuje za każde rady i każdą pomoc !

(zapalka2302) #2

Witaj spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne biosu na początku. W tym celu wejdź do biosu a następnie klawiszem F9 - Optimized Defaults załaduj ustawienia fabryczne, następnie klawiszem F10 zatwierdź zapisane zmiany wyświetli się czy chcesz zapisać zmiany daj opcję Yes. Następnie po restarcie kompa znowu wejdź do biosu w zakładce boot ustaw jako pierwszy CD-ROM jako drugi dysk twardy zapisz ustawienia F10 i daj Yes. Po restarcie laptop powinien bootować z płyty. Pozdrawiam, powodzenia :slight_smile:

Pamiętaj o włączeniu trybu zgodności csm bo samo ustawienie bootowania nic nie da :slight_smile: