Samsung NP530U3C-A05PL - taktowanie procesora

Witam, mam problem z w/w ultrabookiem. Procesor w teorii ma 1,7 GHz z moźliwością turbo-boosta do 2,6 GHz. Problem w tym, że cały czas pracuje z prędkością 0,8 GHz i ani myśli włączyć drugi rdzeń, a co dopiero turbo boost. W Cinebenchu ten model powinien osiągać 2,41 pkt., u mnie osiąga 0,54 pkt. Zamula na Chromie, zamula nawet w eksploratorze. Przy maksymalnym obciążeniu procka w Cinebenchu, wciaż wskazuje 0,8 GHz.

Z góry dzięki za pomoc.

Cześć

Na jakim planie zasilania pracujesz? Próbowałeś włączyć plan High performance?

Jak dla mnie wszystko jest w porządku, przeczytaj dokładnie czym jest i jak działa Turbo Boost.

na planie high performance wciąż 0,8 GHz. Wszystko jest w porządku, jak program testujący generuje maksymalne możliwe obciążenie procesora, a ten nawet nie uruchamia drugiego rdzenia? Wszystko jest w porządku, jeśli dokładnie ten sam ultrabook z tym samym dokładnie prockiem, w tym samym programie, osiąga u kogo innego wynik 5 razy lepszy (a mój 4-letni core2duo wynik 2 razy lepszy)?

Ciekawostka. W MSconfig da się ustawić na sztywno działający drugi rdzeń, taktowanie skacze do 1,70 GHz, nie wiem czy w tym wypadku jest w ogole możliwe działanie TB, natomiast Cinebench bez zmian, w okolicach 0,6.

Przywróć ustawienia domyślne w biosie.

problem wystepuje właśnie na domyślnych, jak i na każdych innych.

Dodane 03.03.2013 (N) 9:53

Naprawdę próbowałem już wszystkiego. Turbo Control w biosie na disabled, cpu power saving disabled, plan wysoka wydajność włączony (swoją drgoą dlaczego w Win8 po każdym ponownym uruchomieniu ustawia z automatu oszczędzanie energii? da się to jakoś zmienić?).

w msconfigu na ustawionych na sztywno 2 rdzeniach 1,70 ghz, w trybie auto 0,78, natomiast włączam grę, i mam 23 fps przy 2 rdzeniach na sztywno i 10 fps (sic!) w trybie auto, i ani myśli podkręcić do obiecywanych 2,6 Ghz, wyniki z Cinebencha też wciąż 4 razy niższe niż w testach na notebookchecku.

POMOCY :frowning: