Samsung nt350e5c - automatyczne wejście do BIOS-u

(squeet) #1

Witajcie.

Mam problem z laptopem Samsung nt350e5c. Mianowicie po uruchomieniu go komputer automatycznie uruchamia system BIOS. Nie działa ani ładowanie standardowych opcji, ani zapisywanie zmian i reset. Za każdym razem otwiera się BIOS. Problem zaistniał, kiedy komputer po czasie się wygasił, a później nie można było wpisać do niego hasła, bo klawiatura się zawiesiła. Później został zresetowany no i aktualnie jest problem jak napisałem.

Drugą rzeczą jest to, że nie mam dostępu do niego, wszystkie informację przekazano mi na odległość i nie mogę usiąść i nic przy nim zrobić. Nie mam pojęcia, czy te nowe laptopy mają jakiś ochronny myk, że włącza się BIOS w razie awarii i trzeba coś zrobić? Skojarzyłem, że może klawisz się zaciął, ale siostra mówi, że wszystkie wyglądają ok.

System to Windows 8.

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam...

(JNJN) #2

Coś się chyba musiało stać, bo powinien się dać bios zapisać?

Chyba, że ma problem z klawiaturą lub dyskiem/inne i podejrzewam, że to bios UEFI i wchodzi automatycznie w ustawienia. Trzeba zapytać serwis Samsunga.

(squeet) #3

Teraz już nie ma BIOS-u, tylko na czarnym tle komunikat:

„Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”

Nie wiem, dysk? Irytuje mnie, że nie mam jak tam usiąść i sprawdzić to jakimś programem do diagnozy dysku.

(JNJN) #4

Nie widzi systemu. Dysk, albo brak styku?

(squeet) #5

Przekazałem swoje zdanie dalej. Był telefon do działu obsługi klienta Samsunga, przyjedzie kurier i zabierze sprzęt…

Dzięki za pomoc.