Samsung R510 problem z dyskiem twardym


(The Pavulon) #1

Witam

Problem pojawił się dość nagle i bez jakichkolwiek wcześniejszych ojawów. Komputer na Viscie po prostuw pewnym momencie się wyłączył i za nic nie chciał się już włączyć. Kończyło się na odpalaniu narzędzia przywracania systemu załadowaniu się częsci.

Jako, ze na dysku nie ma kodów do broni jądrowej czy innych ważnych informaccji czy plików postanowiłem włożyć płyte windowsa i jeszcze raz zainstalować system. Problem w tym, że pomimo ustawienia boot priority na napęd optyczny płyta win nie startowała. Postanowiłem trochę poczytać w internecie coż to może być, a komputer zostawiłem na ubuntu odpalonym z płyty. Przy okazji sprawdziłem i ubuntu nie może odworzyć zawartości partycji systemowej za to bez problemu mam dostęp do dysku D.

Teraz odpaliłem gparted, żeby zmielić całość ale gparted od 15 minut szuka dysku twardego. Gdzies przeczytałem, ze mogę użyć test disk zawartego na gparted zeby sprawdzić czy dysk żyje no i test disk go widzi. Tutaj pojawia się moję pytanie. Co dalej? Jestem prostym studentem. Z komputera korzystam tyle co potrzebuje a kiedy pojawiają się problemy staram się jakoś sammeu je rozwiązać ale teraz jestem w kropce więc proszę o pomoc.

Dzięki za jakiekolwiek zainteresowanie


(McDracullo) #2

Zmień płytę. Nie możesz użyć danych z ukrytej partycji do przywrócenia OSa? (o ile sprzęt kupiłeś z OSem).


(The Pavulon) #3

Próbowałem róznych płyt efekt jest ten sam tzn brak efektu. Na dysku jest niby 10GB przesnaczone na tzw. Recovery którego nie mogę odpalić.

Komputer kupiony z OSem Win Vista Home Premium


(McDracullo) #4

A napęd masz sprawny? Masz możliwość podpięcia czegoś na USB?

10GB, to chyba trochę dużo (zazwyczaj jest mniej). Dlaczego nie możesz odpalić? Co się pojawia?


(The Pavulon) #5

Napęd jest sprawny odpalam na nim ubuntu no i teraz gparted. Niestety nie mam możliwości podpięcia innego napędu.

Przy odpalaniu komputera naciskam F4 (Recovery) Zaczyna Windows is loading files —> Wielki napis Samsung i pod nim pasek łądowania systemu —> czarny ekran z białym klasycznym kursorem i tak cały czas bez jakiejkolwiek reakcji.

Dobra znalazłem napęd zewnętrzny i podłączyłem. Włożyłem płyte Windowsa i… efekt ten sam. Zaczyna się normlanie jak po włożeniu płyty windowsa czyli dowolny przycisk rozpocznie… ale jak to juz robie to cała sekwencja którą opisałem wcześniej powtarza się. Podsumowując czy wybiore Recovery czy start systemu normlany czy rozruch z płyty systemu efekt jest ten sam. Ten sam czarny ekran z tym samym kursorem. Jak od ok 10 lat używam komputera tak jeszcze nigdy z czyms takim się nie spotkałem.